News 06.04.2016

Gra o lepszy świat, czyli piąta edycja CSR Festival Cracow!

Wszyscy chcemy lepszego świata, ale kto tak naprawdę kreuje stan, w którym obecnie się znajdujemy? „Być człowiekiem to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata" – tak właśnie pisarz A. de Saint Exupery komentuje rolę każdego z nas w tworzeniu otaczającej rzeczywistości. W tym roku już po raz piąty zastanowimy się jak nasze codzienne wybory, oddziałują na innych ludzi oraz jak szerzyć korzystną zmianę społeczną. O tym wszystkim opowiedzą nasi eksperci podczas kolejnej edycji największego wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu w Krakowie.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2016 roku na dwóch uczelniach: pierwszy dzień na Uniwersytecie Jagiellońskim, a drugi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wydarzenie będzie po brzegi wypełnione inspirującymi prelekcjami oraz certyfikowanymi warsztatami, poprowadzonymi przez osoby, dla których CSR to nie pusta fraza, ale angażująca idea, co pokazują działania inicjowane przez organizacje, w których pracują.

Organizatorzy pragną w tym roku pokazać uczestnikom, że CSR posiada rozmaite oblicza, dlatego też zaproszeni prelegenci reprezentują organizacje związane z bankowością, branżą energetyczną, handlową, czy też technologiczną.  Każdy powinien znaleźć coś dla siebie i zastanowić się jak wygląda zrównoważony rozwój w dziedzinach, które go interesują. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci z organizacji takich jak: IBM, Tesco, IKEA, Bank Pekao S.A., Grupa Tauron czy ArcelorMittal.

 

Dla wszystkich uczestników, poza ogromną dawką wiedzy i inspiracji przygotowane są także ciekawe konkursy z nagrodami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia. Każdy kto jeszcze tego nie zrobił, powinien zarezerwować sobie te 2 dni na pasjonujące wydarzenie, które propaguje postawy przedsiębiorcze zakorzenione w społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a wszystkie warsztaty są certyfikowane.

Zapisy oraz więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku: CSR Festival Cracow oraz na fanpage’u Odpowiedzialni.

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe CSR oraz Koło Naukowe Controllingu i Finansów, a partnerami Liga Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koło Naukowe MERITUM.

 

Monika Kaliciak