News 09.10.2017

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

9 października rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie MediaTory. Do 23 października studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Laureatów 11. Plebiscytu MediaTory poznamy na Gali Finałowej 2 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

 

Studenci dziennikarstwa przez ostatnie miesiące nadsyłali swoje propozycje kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich została wyłoniona lista nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu MediaTory. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2016 roku wyróżniły się profesjonalizmem i rzetelnością. 

To głos 10 tys. studentów zadecyduje o tym, kto zasługuje na wyróżnienie w Plebiscycie – mówi Ewelina Węgrzyn, Koordynator Główny 11. Plebiscytu MediaTory.

Każda uczelnia w Polsce, która prowadzi studia dziennikarskie jako osobny kierunek, może włączyć się we współpracę z Plebiscytem MediaTory. Do tej pory zaangażowały się już 23 uczelnie partnerskie, które co roku wysyłają swoje propozycje kandydatur do nominacji oraz głosują w Plebiscycie.

Głosowanie odbędzie się w kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. W kategorii AuTORytet młodzi adepci dziennikarstwa mogą podać nazwisko, które ich zdaniem zasługuje na miano dziennikarskiego autorytetu lub skorzystać z pomocniczej listy. Nagroda w kategorii AuTORytet jest wyróżnieniem za całokształt pracy dla osoby, od której można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Decyzje studentów w tej kategorii poznamy w połowie listopada. Informacja o tegorocznych laureatach w pozostałych kategoriach zostanie ujawniona 2 grudnia podczas Gali Finałowej.


Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

 

***

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest
w załączniku oraz na: www.mediatory.pl.