Podróże 24.05.2018

Gdzie wybrać hotel w Borach Tucholskich?

Bory Tucholskie to tereny, które dzięki bogatej naturze, kojącej zieleni i świeżemu powietrzu stały się bardzo atrakcyjnym celem wypoczynkowym. Coraz więcej Polaków wyjeżdża w Bory po to, by odpocząć od zgiełku miasta, aktywnie spędzić wolny czas i naładować baterie nową energią.

 

Problem może jednak pojawić się wtedy, gdy przyjdzie czas na wybranie naszego noclegu w Borach Tucholskich. Z licznych hoteli będzie ciężko nam wybrać jeden. Co powinno przemawiać więc za dokonaniem ostatecznej decyzji? Na jakie warunki i kwestie zwracać uwagę? Czym dany hotel powinien nas zainteresować?

Lokalizacja – łatwy dojazd i dużo zieleni

Mówi się, że od lokalizacji hotelu podczas urlopu zależy jego powodzenie. I chyba coś w tym jest, ponieważ Polacy najchętniej wybierają takie obiekty noclegowe, do których łatwo jest dojechać i które znajdują się w atrakcyjnej okolicy.

 

 

Jeśli chodzi o Bory Tucholskie, warto skupić się na miejscowościach, które połączone są z ważnymi drogami krajowymi, ale również łatwo z nich dostać się do przepięknych lasów. Przykładem takiej miejscowości może być na przykład Rulewo, które położone jest przy trasie drogi wojewódzkiej numer 391 i zaraz przy gęstych lasach tucholskich.

Atrakcje – chcemy wypoczywać i się bawić

Kolejną kwestią, którą należy przemyśleć podczas wybierania hotelu, są atrakcje, jakie dany obiekt może nam zaoferować. Musimy zastanowić się, na jakiego typu udogodnieniach najbardziej nam zależy. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni – poszukajmy obiektu, który swoje propozycje mocno rozbudował i urozmaicił. Taka taktyka pozwoli nam skorzystać z różnych aktywności – zależnie od naszego nastroju czy chęci.

 

Apartamenty w Borach Tucholskich należą do najpiękniejszych w kraju.                             Źródło: https://hanzapalac.pl/47/pokoje/apartamenty

 

Jeśli chodzi o hotele w Borach Tucholskich, to na pewno głównymi atrakcjami, jakie będą proponowały obiekty, są te powiązane z aktywnością fizyczną. Mowa tu głównie o wycieczkach rowerowych, spływach kajakowych, zabawie w parku linowym, jeździe konnej, nordic walkingu, spacerach, ogniskach, kąpielach w jeziorach, czy nawet o pływaniu w basenie, korzystaniu z sauny lub poddawaniu się zabiegom strefy SPA oraz Wellness.

 

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Hanza Pałac