Finanse 03.02.2019

Gdzie szukać ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych?

Zdałeś prawo jazdy i planujesz zakup swojego pierwszego samochodu? Płacisz wysokie składki OC, a nie masz żadnych udogodnień? Wybierasz się na ferie na narty? A może już planujesz długą wyprawę wakacyjną do odległych krajów? Sprawdź, gdzie w takich sytuacjach szukać ubezpieczenia komunikacyjnego, a gdzie ubezpieczenia turystycznego. Wybieraj oferty jednocześnie atrakcyjne i tanie!

 

Szukanie ubezpieczenia komunikacyjnego i turystycznego w internecie

Nowocześni ludzi korzystają z internetu niemalże do wszystkiego. Tu dokonują comiesięcznych opłat, sprawdzają rozkłady jazdy i wiadomości, szukają rozrywki, zamawiają zakupy i poznają innych ludzi. Dobrze więc, by i tutaj zrobili rekonesans celem znalezienia najlepszej oferty ubezpieczeniowej – takiej, która odpowiada im zakresem, a jednocześnie jest dostosowana do możliwości finansowych.

Wchodzenie na stronę każdego towarzystwa ubezpieczeniowego po kolei to dużo pracy. Jeśli masz wolny czas i chęć na spędzenie go właśnie w taki sposób, proszę bardzo. Możesz jednak udać się drogą na skróty, by uzyskać efekt ten sam, a może nawet lepszy. Wykorzystaj internetową porównywarkę ubezpieczeń, taką jak np. https://kioskpolis.pl, by wpisując dane o sobie i swoim samochodzie – w przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego, lub o sobie, współpodróżnikach i planowanej wyprawie – w przypadku ubezpieczenia turystycznego, w kilka sekund uzyskać gotowe zestawienie towarzystw ubezpieczeniowych, ofert, zakresów ochrony i cen. Zyskasz czytelne i klarowne porównanie typu kto, gdzie, jak i za ile.

Ubezpieczenie komunikacyjne: OC czy dodatkowe?

W porównywarce internetowej możesz wyfiltrować oferty dotyczące jedynie podstawowego ubezpieczenia OC, ale także pakietów. Wybierając kilka polis naraz, zaoszczędzisz. Przejrzyj zakres każdej z form ochrony i zastanów się, która jest niezbędna, a z której możesz zrezygnować. Pamiętaj, że wiele towarzystw umożliwia wykupywanie fakultatywnych ubezpieczeń na określony czas. Przykładowo jeśli wybierasz się za granicę na dwa tygodnie, autocasco i NNW możesz wykupić tylko na ten okres.

Wyniki uzyskane w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych są spersonalizowane i wyliczone z uwzględnieniem przysługujących Ci zniżek. Jeśli chcesz o coś dopytać lub sprawdzić, jakie udogodnienia oferuje dany ubezpieczyciel – np. darmową Zieloną Kartę lub ochronę zniżek w przypadku jednej kolizji w okresie rozliczeniowym – skontaktuj się z nim. W ten sposób będziesz miał dylemat pomiędzy dwiema czy trzema ofertami, nie zaś kilkunastoma.

Ubezpieczenie turystyczne: zakres, termin, lokalizacja

Również oferty dotyczące ubezpieczenia turystycznego nie będą przykładowe ani „wyliczone w ciemno”. W porównywarce polis wpisujesz liczbę uczestników podróży, termin: orientacyjny lub dokładny, jeśli go znasz, lokalizację. Możesz zaznaczyć, jeśli któryś z uczestników jest przewlekle chory. Na gotowej liście ofert zobaczysz je poukładane cenowo. Im wyższa składka, tym większy zakres ochrony. Kliknij w opis każdej oferty, by zobaczyć jej składowe oraz przypisane im kwoty ochrony. Zastanów się, czy zależy Ci na ochronie bagażu lub uzyskaniu odszkodowania w przypadku przebywania pod wpływem alkoholu. W ubezpieczeniu detale mają ogromne znaczenie!