Podróże 13.09.2017

Gdzie jechać na wakacje? Tam, gdzie świeci słońce!

Gdzie warto jechać na wakacje? Na to pytanie mamy niezliczoną liczbę odpowiedzi, w końcu cały świat stoi przed nami otworem. Czym się jednak kierować przy wyborze kierunku podróży? Warto dostosować ją do odpowiedniej pory roku. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem, który pokaże Wam gdzie warto podróżować w wybranych miesiącach, w końcu urlopy i wyjazdy to nie tylko okres naszych wakacji! Każdy z przedstawionych krajów zostałem idealnie dobrany pod względem warunków pogodowych, które panują w danym okresie.

 

Zima

Gdy nadchodzi grudzień a zima może być już w pełni, warto odwiedzić Peru lub Kostarykę. Oba kraje zachwycają swoją przyrodą, pierwszy z nich za pomocą chociażby kanionu Colca, drugi natomiast Parku Narodowego Tortuguero.

Styczeń jest idealnym momentem aby odwiedzić Filipiny oraz Malediwy. Pierwszy urzeknie nas krystalicznie czystą wodą, rajskimi wyspami (aż 7000), tropikalną dżunglą oraz kolorowymi rafami. Nie można zapomnieć o odwiedzeniu tam chociażby wyspy Palawan, uważanej za perłę Filipin oraz miasta Cebu wraz z jego imponującym portem. Malediwy to równie piękne miejsce, gdzie czekają na nas nie tylko rajskie plaże, ale również aż 26 atole koralowe.

W lutym warto postawić na Kambodżę oraz Wietnam. W tej pierwszej zachwycą nas ruiny kompleksu Angkor pełnego niesamowitych świątyń, które na długo zostaną w naszej pamięci. Niedaleko jest również jezioro Tonle Sap, które również warto odwiedzić – to największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej. W Wietnamie nie możemy natomiast opuścić wyspy Phu Quoc, pełnej pięknych plaż oraz miasteczka Sapa, znajdującego się pośród ogromu ryżowych tarasów.

 

Wiosna

Japonię i Birmę natomiast dobrze odwiedzić w marcu. W pierwszej zdecydowanie warto odwiedzić dwa miasta: Tokio, kolorowe i tętniące życiem oraz Hiroszimę, które odbudowało się po II Wojnie Światowej. Podróż do Birmy przeniesie nas natomiast do mistycznego, buddyjskiego świata. Jedną z największych jej atrakcji jest starożytne miasto Bagan, które każdego zachwyca swoją architekturą.

Kolejnym miesiącem jest kwiecień, podczas którego warto odwiedzić Laos oraz Filipiny. W Laosie panuje wtedy idealna temperatura, jest ciepło i sucho, noce natomiast są chłodniejsze. To kraj pełen górskich plemion i mnichów, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić miejscowość Vang Vieng, położoną w malowniczej scenerii. Filipiny natomiast to piękne plaże i kolorowe drinki, jednak warto pamiętać o odwiedzeniu stolicy – Manilla to miasto sprzeczności, które warto poznać.

Jeżeli natomiast chcemy odwiedzić Indonezję czy Tajlandię, to idealnym wyborem będzie maj. Oba te kraje zaoferują nam piękno plaży oraz krystalicznie czystej wody. W Indonezji każdy powinien odwiedzić wyspy Gili, określane małym rajem, natomiast w Tajlandii warto odwiedzić miasto Chiang Mai, które urzeknie nas swoi górskim klimatem i niesamowitą dżunglą.

 

Lato

Czerwiec to natomiast idealny okres aby odwiedzić Malezję i Sri Lankę. Pierwsza z nich to połączenie pięknych plaż, plantacji herbaty i równikowych dżungli – koniecznie trzeba tam odwiedzić wsypę Sipadan. Sri Lanka to również kraina herbaty, gdzie warto odwiedzić Interior, zachwycający swoim pięknem i buddyjskimi świątyniami.

W lipcu polecamy zastanowić się np. nad Argentyną lub Namibią. Pierwsza z nich to kraj tanga oraz piłki nożnej, oferująca podróżnym chociażby takie atrakcje jak niesamowite Buenos Aires czy Wodospady Iguazu. Namibia natomiast pełna jest kolonialnych miasteczek i kopalni diamentów. Odwiedzić tam można chociażby prawdziwe farmy gepardów!

Sierpień to idealny okres na odwiedzenie USA lub Iranu. Stany Zjednoczone oferują nam niemal nieograniczone możliwości, z takimi miastami jak Nowy York czy Miami na czele. Iran natomiast to kwintesencja perskiej kultury i sztuki. Warto odwiedzić tam Yazd, niezwykłe miasto na skraju pustyni.

 

Jesień

Nowa Zelandia lub RPA to natomiast idealny kierunek we wrześniu. W pierwszym przypadku czekają na nas niesamowite widoki, od lodowców po plaże, włącznie z np. znanym Parkiem Narodowym Abel Tasam. RPA to natomiast kraj kontrastów, o burzliwej historii, gdzie jedną z atrakcji może być np. prawdziwe safari.

Październik, kiedy w Polsce pogoda staje się coraz mniej sprzyjająca, warto odwiedzić Oman lub Mozambik. Pierwszy zaskoczy nas swoja magią, która czuje się na każdym kroku, zwłaszcza w stolicy, mieście Maskat, które trzeba odwiedzić. Mozambik natomiast jest miejsce nieodkrytym, idealnym dla osób, które lubią kierunki podróży mniej popularne wśród innych turystów.

Madagaskar i Kuba, to dwa miejsca, które warto odwiedzić w listopadzie. Pierwsze z nich zaskakuje każdego swoją wspaniałą fauną i florą, często niespotykaną w innych częściach świata. Kuba natomiast jest miejscem pełnym rumu i cygar, klimatu, które nie zaznamy nigdzie indziej.
Warto tam odwiedzić chociażby Varadero, jeden z największych kurortów wypoczynkowych w tym kraju.

 

Co wybrać?

To tylko fragment tego, jak wielkie możliwości przed nami stoją. Wszystkich żądnych przygód zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Planetescape.pl, która otworzy przed Wami wrota do wszystkich tych wspaniałych miejsc! Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt. który kierunek będzie najbardziej odpowiedni. Zawsze pamiętajmy jednak o pogodzie – nikt chyba nie chce trafić np. na Filipiny akurat, gdy zaczynają nawiedzać je tropikalne cyklony?

 

Najlepsze destynacje wakacyjnych podróży