News 12.11.2019

Francja czy Turcja? Kto wygra grupę H el. Euro 2020? Bukmacherzy przyjmują zakłady

El. Euro 2020: Turcja przed Francją w tabeli grupy H? Prognozy bukmacherów

Aktualni mistrzowie świata, Francuzi, w ośmiu dotychczasowych meczach eliminacji Euro 2020 odnieśli aż sześć zwycięstw i są dosłownie o krok od zapewnienia sobie udziału w finałach mistrzostw Europy. Co jednak ciekawe, to nie oni znajdują się w tej chwili na czele tabeli grupy H.

 

Sześć zwycięstw, remis i porażka

 

Tak właśnie prezentuje się bilans Trójkolorowych na dwie kolejki przed końcem eliminacji. W październiku podopieczni Didiera Deschampsa pokonali na wyjeździe 1:0 Islandię, a kilka dni później zmierzyli się u siebie z Turcją w spotkaniu, którego stawką był fotel lidera tabeli grupy H. Mecz ten zakończył się remisem 1:1, w związku z czym na pierwszym miejscu pozostali piłkarze prowadzeni przez Şenola Güneşa, którzy zgromadzili tyle samo punktów (19), ale mają lepszy bilans bezpośrednich starć (w pierwszym meczu zwyciężyli 2:0 – skrót tego meczu dostępny jest tutaj).

 

W dwóch ostatnich listopadowych kolejkach Francuzi zmierzą się kolejno: 14 listopada z Mołdawią (dom) i 17 listopada z Albanią (wyjazd). Komplet punktów w tej pierwszej potyczce zapewni im już udział w Euro 2020, ale do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli grupy H Trójkolorowi będą potrzebować nie tylko dwóch zwycięstw, ale i potknięcia Turków. O ile za awans ekipy pod batutą Didiera Deschampsa do finałów ME nie można u bukmacherów zarobić, o tyle na wygranie przez nich grupy największy legalny bukmacher wystawił kurs w wysokości 2.00.

 

Turcja faworytem do wygrania grupy

 

1.72 – taki kurs oferuje natomiast wspomniany bukmacher za obstawienie zwycięstwa Turcji w grupie H. Oczywiście kursy wystawione przez innych bukmacherów mogą się nieco różnić, ale różnice te nie będą znaczne i to właśnie Turcja jest aktualnie faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w tej grupie. Team pod wodzą Şenola Güneşa w listopadzie zmierzy się jeszcze przed własną publicznością z Islandią (14 listopada) oraz zagra na wyjeździe z Andorą (17 listopada). Turkom wystarczy wywalczyć jeden punkt w pierwszym z tych dwóch spotkań, żeby świętować awans na Euro 2020. Jednak do zajęcia pierwszego miejsca w grupie H konieczne może okazać się zwycięstwo w obu meczach.

 

– Gratuluję moim zawodnikom. Wracamy do Turcji jako liderzy grupymówił Şenol Güneş po październikowym remisie z Francją. – Graliśmy przeciwko bardzo mocnej drużynie. Byli od nas lepsi, bo mieli znacznie więcej okazji, ale włożyliśmy w to spotkanie wiele wysiłku i osiągnęliśmy nasz cel. Nadal mamy do wykonania pracę. Kolejny mecz z Islandią będzie bardzo ważny i musimy potraktować go jak finał, chociaż wystarczy nam remis do awansu. Mamy przewagę, ale nic nie jest zagwarantowane. Zdobycie czterech punktów w meczach z Francją jest wyczynem.

 

Iluzoryczne szanse Islandii

 

Bukmacherzy przekonani są o awansie Francji na Euro 2020, ale Turcy według bukmacherów też nie mają się czego obawiać. 4 punkty za plecami tych drużyn znajdują się natomiast Islandczycy, którzy wciąż mają matematyczne szanse zarówno na drugie miejsce w grupie, gwarantujące udział w finałach ME, jak i na jej wygranie. W tym celu potrzeba im jednak nie tylko wyjazdowych zwycięstw nad Turcją i Mołdawią, ale i odpowiednich rozstrzygnięć w pozostałych spotkaniach z udziałem bezpośrednich rywali do awansu. Największy legalny bukmacher w Polsce na zajęcie przez Islandię pierwszego miejsca w grupie H wystawił kurs w wysokości 750.00, co najlepiej obrazuje jak nikła jest realność tych szans. Z możliwością awansu również nie jest dużo lepiej – kurs w wysokości 25.00 oznacza bowiem, że są na to szanse wyłącznie iluzoryczne.

Wszystko wskazuje więc na to, że w nadchodzącym tygodniu z awansu na Euro 2020 cieszyć będą się Turcy i Francuzi, choć pozostaje jeszcze niepewność co do ostatecznej kolejności w tabeli tych zespołów.

 

Udział w grach hazardowych może skończyć się poważnymi konsekwencjami, jak np. uzależnieniem od hazardu. Zawieranie zakładów w firmach działających nielegalnie jest niedozwolone i zagrożone karą wysokiej grzywny. Zakłady bukmacherskie zawierać mogą tylko osoby pełnoletnie.