News 29.11.2016

Finał 10. MediaTorów już 3 grudnia!

Anita Werner, Magdalena i Maksymilian Rigamonti, Tomasz Sekielski oraz pozostali nominowani w Plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie już w najbliższą sobotę przybędą do Krakowa na uroczystą Galę Finałową. O tym, kto oprócz Mariusza Szczygła odbierze statuetkę w jubileuszowej 10. edycji, dowiemy się już o godz. 17.00.

 

- Mogę Państwa zapewnić, iż jubileuszowa Gala będzie wyjątkowa. Na pewno nie zabraknie znamienitych postaci świata mediów, jak i również efektów specjalnych czy dźwięków muzycznych stworzonych przez DJ’a Gromee’iego. Dodatkowo, tegoroczną Galę urozmaicą filmy, profesjonalnie wyprodukowane we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, studiem filmowym “Kamerdynerzy” oraz studiem telewizyjnym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.- mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory. - 10. Gala będzie zwieńczeniem nie tylko ostatniego roku pracy zespołu, ale także podsumowaniem dziesięciu lat istnienia Plebiscytu.

            W tegorocznej edycji uprawnionych do głosowania było ponad 10 tys. studentów dziennikarstwa z 22 uczelni partnerskich z całej Polski, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek. Adepci oddali swoje głosy na tych dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w ubiegłym roku akademickim uznali za godną do naśladowania. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu głosowania w tym roku, które po raz pierwszy odbywało się na dwa sposoby - tradycyjny, w postaci ankiet drukowanych, oraz elektroniczny - za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej - mówi Roksana Zdunek, Koordynator Główny Plebiscytu.

 

Znany jest już laureat w kategorii wyróżniającej tych dziennikarzy, od których studenci mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów warsztatu. Ta nagroda jest wyjątkowa, ponieważ ma wymiar ponadczasowy. W tym roku statuetkę w kategorii AuTORytet odbierze Mariusz Szczygieł. Zwycięzców w pozostałych kategoriach: DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, TORpeda, AkumulaTOR, ProwokaTOR i ReformaTOR poznamy na Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory 3 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, która rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

Wstęp na Galę Finałową jest bezpłatny. Wejściówki będą dystrybuowane w dniu Gali w dwóch punktach w Krakowie: 

- w Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33): od 10:00 do 16:15,

- na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Łojasiewicza 4): od 10:00 do 13:00.

 

Organizatorami 10. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński, a Sponsorem Głównym - Fundacja Seriatim.

 

Medialną popularność MediaTorów monitoruje Instytut Monitorowania Mediów.

 

***

 

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest na www.mediatory.pl