Kultura 19.08.2014

FESTIWAL MUZYKI CELTYCKIEJ ZAMEK!

Co roku, pod koniec wakacji pasjonaci szeroko rozumianej kultury celtyckiej spotykają się u podnóża będzińskiej twierdzy. Gromadzi ich największy w środkowej Europie FESTIWAL MUZYKI CELTYCKIEJ „ZAMEK”. Dla fanów muzyki celtyckiej organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na scenie głównej zagrają zespoły z całej Europy. Wystapią między innymi: Beltaine, Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski oraz zagraniczni goście: Tim O’Connor & Paul Daly (Wielka Brytania), Guichen Brothers (Francja), Bags of Rock (Szkocja).

 

 

 

W piątek 22 sierpnia na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie, rozpocznie się inauguracja Festiwalu. O godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy „ Z Polski na wyspy zielone”. Na małej scenie od godz. 19.30  wystąpią Tim O’Connor & Paul Daly, Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski oraz Guichen Brothers.

 

W sobotę 23 sierpnia na dużej scenie na Podzamczu odbędą się koncerty. Od godz. 17.00 wystąpią: Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski, Tim O’Connor & Paul Daly, Balzinga, Bags of Rock  Pomiędzy koncertami zatańczy zespół Démáirt z Czech oraz zespół Galway.

 

24 sierpnia na poddaszu będzińskiego Ośrodka Kultury o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie "Galeony Baśni" , które poprowadzi Edyta Ślączka Poskrobko "Szanta" /http://opowiescibajarki.blogspot.com/. Niedzielny koncert rozpocznie zespół Shandon Bells, Macalla Trio, Beltaine & Glendalough oraz Guichen Brothers. Tańczyć będą: Eibleann i Galway.

 

Będzie również okazja, by samemu spróbować gry na różnych instrumentach. W sobotę 23 sierpnia odbędą się warsztaty z tańca bretońskiego i irlandzkiego, warsztaty kaligrafii celtyckiej oraz warsztaty fletowe. Podczas niedzielnych warsztatów uczestnicy mogą nauczyć się podstawowych kroków z tańca szkockiego, irlandzkiego tańca ceili oraz uczetsniczyć w warsztatach gitarowych i z akwareli.

Po raz pierwszy festiwalowi towarzyszyć będzie jarmark celtycki. Na wzgórzu zamkowym artyści i kupcy prezentować będą wyroby z rękodzieła i rzemiosła arystycznego związane z kulturą celtycką   oraz  ludową.

 

 

PROGRAM
Piątek 22.08.2014' Dziedziniec Ośrodka Kultury – Mała Scena Start g.: 19.30

 

Tim O’Connor & Paul Daly (WIELKA BRYTANIA)

Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski 

Guichen Brothers (FRANCJA)

 

Sobota 23.08.2014' Podzamcze – Duża Scena Start g.:17.00

 

Tomasz Biela & Rafał Kwietniewski
Tim O’Connor & Paul Daly (WIELKA BRYTANIA)
Balzinga
Bags of Rock (SZKOCJA)

Taniec:
Démáirt (CZECHY)
Galway

 

Niedziela 24.08.2014' Podzamcze – Duża Scena Start g.:17.00


Shandon Bells
Macalla Trio
Beltaine & Glendalough
Guichen Brothers (FRANCJA)

Taniec:
Eibleann
Galway

a także w godzinach południowych: warsztaty taneczne (taniec bretoński i irlandzki), warsztaty muzyczne.

 

Zapraszamy na: www.zamekfestival.pl

 

 

 


 

Organizatorami muzycznego wydarzenia są: Urząd Miejski w Będzinie, będziński Ośrodek Kultury  i zespół Beltaine.

Patronat medialny: Folk24.pl, TwierdzaWyobrazni.pl , PodajDalej.info.pl

Partner: Tauron Dystrybucja 

Sponsor generalny: Prudential

Sponsorzy: Humanitas w Sosnowcu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Hotel Malta, Smokoland, Pizza Kanion