News 11.07.2017

Electronicbeats festiwale – czego posłuchać w gorące lato?

Electronicbeats festiwale to świetny wybór na lato, jeśli ktoś, poza przemierzaniem górskich wzniesień i piaszczystych plaż, pragnie zaznać także duchowego odpoczynku przy najlepszej muzyce elektronicznej. Cykl imprez organizowanych w całej Polsce sprawia, że wybór naprawdę jest ogromny i niezależnie od tego, gdzie akurat przebywamy, zawsze można wyskoczyć do większego miasta na koncert.
 

Idea przedsięwzięcia

 

Ideą przedsięwzięcia jest łączenie tego, co już znane i popularne z nowościami. Rzecz jasna chodzi przede wszystkim o artystów, którzy prezentują swoją twórczość na kolejnych koncertach. Możemy spotkać największe gwiazdy elektronicznej sceny, ale także debiutantów. Różnorodne style muzyczne, ich łączenie, eksperymentowanie – wszystko to dodaje imprezom oryginalności i przyciąga kolejnych fanów. Warto zwrócić uwagę przynajmniej na niektóre koncerty spod szyldu Electronicbeats festiwale.

 

Co, gdzie, kiedy?

 

23 czerwca w Krakowie, na ulicy Szpitalnej 1 odbył się koncert Technosoul Showcase. Technosoul promuje w Polsce muzykę techno już od kilku dobrych lat, pokazując, że i nasi wykonawcy nie odstają od światowego poziomu. W Krakowie poza założycielami przedsięwzięcia, czyli Dtekkiem i Essencem, wystąpili także Private Press – rzec można najmłodsze talenty spod marki Technosoul. Private Press to duet, który specjalizuje się w techno/rave z elementami dubu.

30 czerwca na nadwiślańskiej plaży w Warszawie odbyła się kolejna odsłona cyklu Niedorzeczne Techno. To darmowa impreza, na której można było posłuchać świetnego włoskiego DJ-a i producenta – MTD, współzałożyciela lebelu Sontag Morgen. Oprócz tego można było usłyszeć także polskich producentów – Michal Jablonski i Sept.

Z kolei 22 lipca w Gdańsku szykuje się prawdziwy hit – wystąpi tam President Bongo & The Emotional Carpenters. To artysta, który za pomocą muzyki zarazem porusza słuchaczy, jak i pomaga im odnaleźć wewnętrzną harmonię. President Bongo jest współzałożycielem GusGus, jednej z najbardziej popularnych islandzkich grup elektronicznych – obecnie skupia się na działalności solowej. Przyjedzie do nas z materiałem z albumu Serengeti, chwalonym przez krytykę za nowatorskie podejście do muzyki elektronicznej – zauważyć tu można wpływy etnicznej twórczości afrykańskiej, jazzu i krautrocka. Podczas występu porywa nie tylko sama muzyka, ale też cała otoczka wizualna, pełna wyrazistych barw.

 

Wybór imprez i koncertów pod marką Electronicbeats jest o wiele większy. Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Białystok, Lublin – we wszystkich tych ośrodkach można trafić na świetny koncert bądź festiwal obfitujący w elektroniczne dźwięki najwyższej próby.