Lifestyle 03.10.2019

Dziki akcent domowych aranżacji

Świat zwierząt bez wątpienia jest dla nas czymś fascynującym. Wydaje się być dziki, niczym nieskrępowany, pełen tajemnic, a równocześnie zachwycający i majestatyczny. Nic więc dziwnego, iż projektanci dekoracji postanowili wykorzystać jego olbrzymi potencjał, tworząc niesamowicie efektowne, wyraziste ozdoby, takie jak na przykład fototapety. Zwierzęta na naszych ścianach mogą budzić nasz podziw swoją siłą oraz gracją, ale wprawiać nas w dobry humor czy wzruszać. Część wzorów atrakcyjnie zgra się ze wszystkimi stylami aranżacyjnymi, inne będą za to doskonałym sposobem podkreślenia jednej konkretnej estetyki. Dla wszystkich osób, które chciałyby dowiedzieć się jak najefektowniej wykorzystać więc takie fototapety przygotowaliśmy specjalny poradnik, który ułatwi im to przedsięwzięcie.

 

Gustowne połączenie: fototapety ze zwierzętami leśnymi w mieszkaniach skandynawskich

 

https://redro.pl/fototapety/tematy/zwierzeta/

 

W ostatnim czasie olbrzymią popularnością cieszy się stylistyka skandynawska. W niezwykle atrakcyjny sposób łączy ona estetykę minimalistyczną (wynikającą z dekoracyjnego umiaru, zastosowania naturalnych materiałów oraz pastelowych kolorów) z inspiracjami zaczerpniętymi ze świata przyrody. Dlatego też tak urządzone wnętrza idealnie nadają się do tego, aby umieścić w nich fototapetę przedstawiającą zwierzęta. W tym celu najlepiej wybrać wzór z jednym z poniższych gatunków:

 

  • Sowy – te nocne, drapieżne ptaki, które niedawno stały się jednym z ulubionych motywów stosowanych na różnych ozdobach. Trafiły więc również i na fototapety. W stylistyce skandynawskiej najlepiej będą prezentować się wzory, które posługują się szkicami. Z racji nocnego trybu życia sów, fototapety z nimi to świetny wybór do sypialni.
  • Jelenie – samce z tego gatunku posiadają niesamowicie piękne poroża, które porównywane bywa czasami do korony. Nic więc dziwnego, iż zwierzęta te postrzegane są niekiedy jako „władcy lasu”. We wnętrzach skandynawskich (a zwłaszcza dużych salonach!) ciekawie prezentują się fototapety z głowami jeleni. Dostępne wzory posiadają bardzo różnorodny styl (geometryczny, abstrakcyjny, inspirowany sztuką tatuażu) dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do naszego gustu.
  • Lisy oraz jeże – te gatunki leśnych zwierząt wzbudzają w nas najczęściej pozytywne i przyjemne skojarzenia. Dlatego kolorowe wzory z nimi warto wybrać do pomieszczeń, którym chcemy dodać lekkości oraz pogodnej atmosfery.

 

Radosna fototapeta: zwierzęta dla dzieci

 

https://redro.pl/

 

Świat zwierząt to tematyka, która pasuje do różnorakich wnętrz. Tego typu fototapety są między innymi jednym z najczęstszych wyborów do pokoju malucha. Powód tego jest oczywisty – dzieci wprost uwielbiają wszelkie zwierzęta! Czym jednak powinna się charakteryzować dekoracja odpowiednia przeznaczona do tego pomieszczenia? Przeglądając różne wzory warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze ogólny ich wygląd musi być dostosowany do wieku dziecka. W sypialni świetnie spiszą się więc fototapety posługujące się bajkową estetyką, nawiązującą do kreskówkowych animacji lub książkowych ilustracji. Po drugie dobrze jest postawić na wzory z ulubionymi zwierzętami naszej pociechy. Jeśli jednak dziecko będzie miało trudność z dokonaniem wyboru, dobrym wyjściem może okazać się zakup dekoracji przedstawiającej kilka gatunków równocześnie – na przykład mieszkańców morza, wiejskiego gospodarstwa lasu albo zoo.

 

Egzotyczna fototapeta: zwierzęta afrykańskie

 

 

 

Jeżeli dysponujemy jasnym mieszkaniem utrzymanym w podróżniczym lub kolonialnym stylu, warto dopełnić wystroju takiego miejsca za pomocą odpowiedniej fototapety. W przypadku takich wnętrz świetnie sprawdzą się wzory inspirowane egzotyczną fauną afrykańską. To właśnie na tym kontynencie możemy przecież spotkać wiele niezwykle ciekawych gatunków zwierząt – lwy, słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy… Dekoracje wykorzystujące przyrodnicze zdjęcia z dzikich terenów rewelacyjnie dopełnią stylistyki podróżniczej. Dla odmiany fototapety stawiające na wyrazisty, zwierzęcy motyw (na przykład tygrysie paski lub cętki lamparta) to świetny wybór do wnętrz kolonialnych. Oba typy tych ozdób rewelacyjnie prezentują się w otoczeniu mebli z naturalnych materiałów oraz pamiątek przywiezionych z podróży.

 

Ptasia delikatność

 

 

Pośród fototapet ze zwierzętami coś dla siebie odnajdą również entuzjaści subtelnych, delikatnych dekoracji.   Do harmonijnie urządzonych i utrzymanych w pastelowych kolorach pomieszczeń bardzo dobrze pasują różnego rodzaju wzory z ptakami. Zazwyczaj są one niezwykle spokojne oraz gustowne, doskonale komponują się też z jasnymi meblami. Z tego powodu możemy z powodzeniem wykorzystać je nie tylko w gustownym, klasycznym salonie, ale także w łazience.