Nauka 25.10.2019

Dwoje liderów z Polski wyjechało do Wielkiej Brytanii na program British Council 

  • Delegat i delegatka z Polski znaleźli się wśród 50 liderów i liderek w programie British Council Future Leaders Connect.
  • 10-dniowy program zgromadzi najzdolniejszych 18-35-latków z całego świata, którzy wezmą udział w szkoleniu z zakresu polityki i przywództwa w Møller Institute, Churchill College, University of Cambridge i Brytyjskim Parlamencie.
  • Delegaci i delegatki spotkają się z brytyjskimi parlamentarzystami, wiodącymi naukowcami i politykami oraz czołowymi działaczami.
  • Uczestnicy zostali wyselekcjonowani na podstawie 15500 zgłoszeń z całego świata. Prezentowali w nich swoje pomysły innowacyjnych praktyk w zakresie globalnych zmian.

 

Dwoje delegatów z Polski znalazło się wśród 50 młodych osób uczestniczących w październiku w prestiżowym programie British Council Future Leaders Connect w Wielkiej Brytanii. Są to Antonina Lewandowska (koordynatorka ASTRA Network i edukatorka seksualna grupy PONTON) i Jan Zygmuntowski (prezes zarządu Fundacji Instrat, ekonomista związany z obszarami innowacji, cyfrowej gospodarki i zrównoważonego rozwoju). Każde z nich zostało wybrane na podstawie procesu rekrutacyjnego, w którym zgłaszali pomysły na poprawę sytuacji w kraju i na świecie poprzez politykę. Ocenie podlegał też ich potencjał do zostania przyszłym liderem / liderką.

 

Dotychczas w każdej edycji programu aplikujący z całego świata stale wskazywali na dostęp do edukacji, jako najistotniejszy obszar ich politycznego zainteresowania. Inne ważne kwestie, które podkreślano, to zrównoważony rozwój, zmiany klimatu i przemiany środowiska oraz możliwości dla młodych.

 

Do uczestników z Polski dołączyli rówieśnicy z Kanady, Egiptu, Indii, Indonezji, Kenii, Meksyku, Maroka, Nigerii, Pakistanu, Tunezji, USA oraz Wielkiej Brytanii (Anglii, Północnej Irlandii, Szkocji i Walii).

 

Program British Council Future Leaders Connect obejmuje seminaria na temat kształtowania polityki i umiejętności przywódczych, spotkania z wiodącymi liderami i wizyty w słynnych brytyjskich instytucjach, służące stworzeniu wyjątkowej sieci liderów i liderek z całego świata.

 

Delegaci Future Leaders Connect mieli dotychczas okazję debatować o pokoju i edukacji z byłym sekretarzem generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych Kofi Annanem czy Ban Ki-moonem, jak również prezentować swoje pomysły przy Downing Street 10 w rezydencji brytyjskiego premiera.

 

Tegoroczni delegaci, podczas 10-dniowego programu, wezmą udział w zaawansowanym kursie przywództwa w Møller Institute. W University of Cambridge będą natomiast uczestniczyć w debacie i poznają tamtejszych prawodawców w Inner Temple. W Londynie wezmą udział w wydarzeniach networkingowych w Brytyjskim Parlamencie i Commonwealth Office.

 

Dzięki udziałowi w programie, polski delegat i delegatka staną się częścią międzynarodowej sieci liderów tworzonej przez 150 wyjątkowych osób w wieku 18-35 lat z całego świata. Poprzez tę sieć nawiążą wartościowe kontakty, rozwiną zdolności tworzenia nowoczesnej, opartej na wiedzy polityki oraz nabędą zdolności umożliwiające im wywieranie pozytywnego wpływu na sytuację w kraju i na świecie.

 

Sir Ciarán Devane, Chief Executive of the British Council, powiedział: „Naszym celem jest budowanie trwałej, międzynarodowej społeczności liderów, których globalne wizje i wspólne wartości pozwolą stawić czoła największym światowym wyzwaniom. Dzięki Future Leaders Connect, wschodzący liderzy mogą czerpać z wiedzy najlepszych brytyjskich ekspertów, współpracować z partnerami z całego świata na drodze do wspólnego tworzenia lepszego, bezpieczniejszego i lepiej prosperującego świata.”

 

Dyrektor British Council w Polsce Colm McGivern powiedział: „Jest to niesamowita okazja dla młodych Polek i Polaków, aby dołączyć do międzynarodowej społeczności i móc jej przewodzić. Poznają oni najzdolniejszych młodych ludzi z całego świata, podobnych im liderów przyszłości. Będą uczyć się od siebie nawzajem i nawiążą trwałe kontakty. Dodatkowo będą czerpać inspirację od osób znanych na całym świecie, które spotkają w Londynie w ramach szkolenia.”

 

British Council, partnerzy oraz sami delegaci będą dzielić się wszelkimi istotnymi szczegółami wydarzenia w mediach społecznościowych. Śledzenie hashtaga #FutureLeadersConnect pozwoli być na bieżąco z październikowym programem.

 

Specjalnie zaprojektowany bezpłatny kurs online, oparty na sylabusie programu Future Leaders Connect, po swej inauguracji przyciągnął uwagę 15000 osób z całego świata. Bezpłatny kurs z udziałem mówców z ONZ,  brytyjskiej Izby Lordów czy organizacji The Elders rozpocznie się znów 25 Listopada, rejestracja jest już aktywna.