News 17.04.2018

Dostawa w mroźny dzień – jak chronione jest Twoje zamówienie?

Lubisz zamawiać jedzenie z dowozem? To dobre rozwiązanie, jeśli masz ochotę na szybki i smaczny lunch w pracy, jeśli nie chce Ci się gotować obiadu lub jeżeli zapraszasz znajomych i chcesz im zapewnić ciepły posiłek podczas imprezy. Aby jednak zamówione potrawy były smaczne jak w restauracji, muszą do Ciebie dotrzeć w odpowiedniej temperaturze. Zastanawiasz się, co robią lokale oferujące jedzenie z dostawą – np. KFC – aby uniknąć stygnięcia potraw? Oto odpowiedź.

 

Skrzydełka z KFC z dostawą, pizza czy burgery – zimne tracą swój oryginalny urok, nawet jeśli są przyrządzone z najlepszej klasy składników. Lokale, które realizują zamówienia z dostawą, doskonale o tym wiedzą i są przygotowane, by zatroszczyć się o odpowiednią temperaturę posiłków – nawet w środku mroźnej zimy. Aby tak było, sięgają po odpowiednie wyposażenie i trzymają się procedur.

Im szybciej, tym lepiej

To, czy jedzenie dotrze do Ciebie ciepłe, czy też nie, zależy w dużej mierze od tego, ile czasu upłynie od przygotowania posiłku do jego dostarczenia na wskazany adres. To między innymi dlatego lokale takie jak KFC zamówienia z dostawą realizują tylko w określonej strefie – np. kilku-kilkunastu kilometrów od siedziby lokalu.

Istotny jest też sposób transportu jedzenia. W dużych miastach dostawcy często przemieszczają się skuterami, a nie samochodami, aby łatwiej poradzić sobie z korkami w godzinach szczytu. Ale to dopiero początek zabezpieczenia.

Odpowiednie opakowanie jedzenia

Co pozwali dłużej utrzymać temperaturę jedzenia? Odpowiednie opakowanie – takie, które zatrzyma ciepło w środku, nawet gdy różnica temperatur jest bardzo duża. Z czego powinno być wykonane? Najpowszechniej stosowanymi opakowaniami są te ze styropianu. Choć nie są zbyt estetyczne, zapewniają utrzymanie temperatury nawet w bardzo mroźny dzień. Innym sposobem – wykorzystywanym m.in. przez bary z kebabem – jest zawijanie potrawy w folię aluminiową, która również wykazuje (choć w znacznie mniejszym stopniu) własności termoizolacyjne.

 

Torby termoizolacyjne

Zanim kurier zabierze ze sobą zamówione przez Ciebie potrawy, zawsze pakuje je do specjalnej torby termicznej. Jest ona wykonana ze specjalnych materiałów, które pozwalają utrzymać ciepło wewnątrz nawet przez kilkadziesiąt minut lub dłużej. Posiłek – zwłaszcza zimą – pozostaje wewnątrz aż do momentu, w którym trafi do Twojego domu czy biura.

Jak widać, jeśli zamawiasz jedzenie z dostawą w sprawdzonym lokalu, nie musisz się obawiać o to, czy dotrze do Ciebie odpowiednio ciepłe – nawet jeśli temperatura na zewnątrz nie przekracza zera. Zrelaksuj się więc, przejrzyj menu interesujących Cię lokali i… czekaj ze spokojem na swój obiad czy kolację.