Finanse 15.07.2021

Czy PayPo wpływa na zdolność kredytową?

Elastyczność finansowa jest niezwykle ceniona przez konsumentów dokonujących zakupów online. Dostrzegli to operatorzy płatności, którzy obecnie oferują swoim klientom coraz bardziej komfortowe i bezpieczne finansowo metody dokonywania transakcji. Jedną z nich jest PayPo, czyli propozycja płatności odroczonych. Czy to wygodne narzędzie w jakikolwiek sposób wpływa na zdolność kredytową konsumenta? Wyjaśniamy!
 

PayPo – kup teraz, zapłać później

PayPo jest jedną z najciekawszych metod płatności online udostępnianych przez operatora Przelewy24. Zasada działania usługi jest prosta. Klient dokonujący zakupów może w ten sposób odroczyć płatność o nawet 30 dni. Po upływie tego terminu pojawiają się dwa rozwiązania. Pierwsze to uiszczenie zapłaty dowolną metodą. W grę wchodzą nawet nieco już zapomniane przekazy pocztowe, co może oznaczać ważne udogodnienie, bo dostępne także dla osób nieposiadających rachunku bankowego i karty płatniczej. Druga opcja to rozłożenie płatności na raty. Takie rozwiązania zapewniają klientom elastyczność finansową, a jednocześnie bezpieczeństwo. Klienci, którzy nie dysponują akurat zapasem gotówki, mogą skorzystać z niepowtarzalnych okazji cenowych, płacąc kiedy środki, na przykład pochodzące z wypłaty, pojawią się na koncie.

PayPo – ochrona interesów kupującego

Bezpieczeństwo związane z usługą PayPo ma jeszcze jeden dodatkowy wymiar. Jest nim proponowana przez operatora Gwarancja Ochrony Kupującego. Na czym polega ten benefit? W przypadku nieotrzymania od sklepu zamawianego towaru o pomoc można się zwrócić do operatora płatności. To on skontaktuje się ze sklepem w imieniu klienta. Użytkownik może też anulować transakcję nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów i unikając zbędnych formalności.
 

PayPo a scoring BIK i zdolność kredytowa konsumenta

Niektórzy potencjalni użytkownicy PayPo obawiają się, że wybór tej usługi, podobnie jak raty, ma wpływ na zdolność kredytową konsumenta. Nic bardziej mylnego. Informacja o wykorzystaniu PayPo nie jest przekazywana do Biura Informacji Kredytowej, a więc w żaden sposób nie decyduje o tamtejszym scoringu. Z tego powodu również banki oceniające zdolność kredytową nie mają do dyspozycji takiej informacji.

Więcej na temat zalet PayPo oraz innych innowacyjnych metod płatności można przeczytać na stronie: https://www.przelewy24.pl/.