Kultura 26.08.2015

CZAD FESTIWAL! Czterodniowe muzyczne święto

Cztery dni, dwie sceny, kilkunastu artystów z całego świata – to CZAD FESTIWAL! Tegoroczna edycja muzycznej imprezy odbędzie się w dniach od  27 do 30 sierpnia w Straszęcinie koło Dębicy. Organizatorzy już po raz trzeci przygotowali szereg atrakcji w ten ostatni wakacyjny weekend.

 

 

 

Oprócz czołówki polskich artystów, takich jak Happysad, Pidżama Porno, Lady Pank, Vavamuffin czy Indios Bravos wystąpią zagraniczni wokaliści. Niekwestionowaną gwiazdą w Straszęcinie będzie zespół THE OFFSPRING, który zagrał ponad 1100 koncertów wzdłuż całego globu i sprzedał ponad 40 milionów albumów na całym świecie. Do jednych z najbardziej znanych utworów z pewnością należą „Self Esteem”, „Come Out And Play”, „The Kids Aren’t Alright” i „You're Gonna Go Far, Kid”. Po raz ostatni grupa wystąpiła w Polsce na Orange Warsaw Festival w 2013 roku.

 

Kolejnym headlinerem jest europejska gwiazda muzyki reggae: GENTLEMAN & THE EVOLUTION.  Artysta współpracuje z jamajskimi muzykami, ale dodaje także do swoich utworów elementy dancehallu, hip hopu i R&B. Jego teksty często odwołują się do aktualnej sytuacji politycznej i społecznej. Gentleman gościł w Polsce już kilkakrotnie zdobywając w naszym kraju sporą grupę fanów.

WITHIN TEMPTATION to jeden z mocniejszych punktów festiwalu. Holenderski zespół spod znaku metalu symfonicznego z elementami muzyki celtyckiej ma na koncie 6 albumów. Ostatni z nich zawiera zupełnie niespodziewane duety, jak np. w piosence „Whole World is Watching” z gościnnym występem Piotra Roguckiego czy też duet Sharon z Tarją Turunen, byłą wokalistką Nightwish.

Publiczność z pewnością rozgrzeje THE TOY DOLLS. Ten brytyjski punk rockowy zespół ma na swoim koncie 16 albumów i występuje nieprzerwanie od 1979 roku. Styl zespołu jest unikatowy, od tradycyjnego punka odróżnia go to, że charakterystyczną dla tego gatunku złość zastąpili humorem. Znani są z coverów popularnych piosenek, a nawet ich parodiowania. Wypracowali oryginalny sceniczny wizerunek, którego znakiem rozpoznawczym są prostokątne kolorowe okulary przeciwsłoneczne.

Na festiwalu z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie! Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji jak np. Bubble Football, bungee, kino plenerowe, kręgle XXL wraz z kulą sferyczną do zorbingu czy gigantyczne puzzle. Tradycyjnie każdy z przybywających będzie mógł skorzystać z opcji noclegu na polu namiotowym.

Gorąco zachęcamy do kupna biletów, które jeszcze można nabyć na stronie ticketpro.pl oraz eventim.pl.

 

Jeżeli wybierasz się na festiwal, koniecznie dołącz do wydarzenia na Facebooku!!! https://www.facebook.com/events/875175869209946/.

Do zobaczenia w Straszęcinie!