News 17.08.2020

Ciemna Strona UX #6 – Be the Hero

Tegoroczna edycja odbędzie się 17 października 2020 roku. W ramach konferencji na naszej scenie wystąpią eksperci z branży szeroko pojętego designu. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, konferencja po raz pierwszy w całości odbędzie się w formie online.
W tym roku motywem przewodnim jest hasło Be the Hero. Naszym zdaniem, każdy może zostać bohaterem projektowania, tworząc lepszą rzeczywistość – i chcemy to udowodnić.
Pragniemy pokazać siłę etycznego projektowania z myślą o współczesnych problemach, jak np. dostępność, czy zmiany klimatu.
Nie zabraknie tematów powiązanych z działaniami na rzecz środowiska naturalnego, jak i kwestiami technologii w służbie społeczeństwu. Zapytamy naszych prelegentów o to, jakie mają wizje ulepszania rzeczywistości oraz jak mierzą się z dylematami etycznymi w swojej pracy.

Poprzednie edycje Ciemnej Strony UX
Za nami już pięć edycji Ciemnej Strony UX. Łącznie zaprosiliśmy 49 inspirujących prelegentów , a dodatkowo zorganizowaliśmy wiele praktycznych warsztatów z ekspertami.
W czasie trwania drugiej edycji Ciemnej Strony UX odbył się Mini Social Hackathon, podczas którego skupiliśmy się na praktycznym aspekcie interakcji społeczeństwa i technologii.
Tworzymy jedną z największych konferencji UX w Krakowie – łącznie odwiedziło nas prawie 1500 uczestników , w tym około 300 w poprzedniej edycji. Docieramy do osób związanych z branżą IT, zarówno początkujących, jak i doświadczonych projektantów, badaczy oraz developerów. Co roku zbieraliśmy wiele pozytywnych recenzji, między innymi od nowy.me czy promotraffic.pl, a także od samych uczestników poprzez social media. Natomiast czwarta i piąta edycja pojawiła się na pierwszym miejscu podium w zestawieniu najpopularniejszych
wydarzeń IT w serwisie Crossweb.


O organizatorach
Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe ITberries, działające przy Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nasze koło zrzesza pasjonatów nowych technologii oraz odpowiedzialnego designu.

Wydarzenie na Facebooku
Profil na Facebooku
Strona internetowa
LinkedIn
Instagram