Kultura 20.11.2014

CHILLIHOLIC #3 – ZERO 7 (DJ SET) W KRAKOWIE

28 listopada w Fabryce swój djski set zaprezentuje Zero 7. Wydarzenie jest częścią unikatowego cyklu Chilliholic.

 

Wyjątkowa muzyka w ciekawej oprawie wizualnej to cechy charakterystyczne serii Chilliholic. Ostatni piątek nie będzie się różnić od poprzednich edycji cyklu. Sam Hardaker – połowa Zero 7 zaprezentuje mieszankę najważniejszych utworów zespołu oraz muzycznych inspiracji grupy.

 

Wspaniała muzyka zasługuje na odpowiednią oprawę. ElektroMoon przygotuje specjalne wizualizacje, które zapełnią większość ścian Fabryki. Publikę przed występem gwiazdy wieczoru rozgrzeje DJ Antek, którego znakiem firmowym są eklektyczne sety.

 

 

Klub Fabryka, Zabłocie 23, Kraków

Start 20:00

Ceny biletów: 45 zł – przedsprzedaż, 55 zł – w dniu koncertu

 

Bilety kolekcjonerskie:

Sklep Knock Out Productions (http://www.knockoutprod.net)

Stoisko firmy TAKT w GALERII KAZIMIERZ, Podgórska 34

Stoisko firmy TAKT w GALERII KRAKOWSKIEJ, Pawia 5

Antycafe Klubokawiarnia Bez Widoków

 

Bilety systemowe: TicketPro, E-Bilet, Biletin, Eventim

 

ZERO 7 (Wielka Brytania) trip-hop, elektronika, downtempo, indie rock, indie pop:

 

Kiedyś głównie siedzieli w studiu i operowali konsoletą oraz innymi zdobyczami techniki. Ale doszli do wniosku, że to im nie wystarcza, więc sami zaczęli tworzyć muzykę. I osiągnęli sukces, którego wymiarem są między innymi nominacja do Grammy i Mercury Music Prize.

 

Henry Binns i Sam Hardaker odebrali gruntowne wykształcenie w dziedzinie inżynierii dźwięku i pracowali w renomowanym londyńskim studiu nagraniowym, wsławiając się między innymi remiksami dla Pet Shop Boys, Lenny'ego Krawitza, Radiohead czy Lambchop. Jednakże nie chcieli całe życie spędzić przy konsolecie pracując na czyjś sukces. Zaczęli sami tworzyć muzykę i szybko okazało się, że ich pomysły trafiają do ludzi. Od 2001 roku wydali cztery duże płyty, z których pierwsza, "Simple Things", pokryła się na Wyspach złotem i była nominowana do Mercury Music Prize, zaś trzecia, "The Garden", uzyskała nominację do Grammy w kategorii "Best Electronic/Dance Album"

 

Henry i Sam w 2009 roku uraczyli nas czwartym materiałem "Yeah Ghost" i jak na razie jest to ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo niesamowitego duetu, w którego muzyce odbija się tak wiele inspiracji, łącznie z jazzem, acid jazzem i world music. W jednym z numerów oddali hołd Zinedine'owi Zidane'owi, wielkiemu piłkarzowi reprezentacji Francji, Juventusu Turyn i Realu Madryt. Cały czas duet pracuje nad piosenkami, które co jakiś czas ujawnia. Jak choćby w 2013 roku "Take Me Away" z Only Girl na wokalu, który sami opisali tak: "Kawałek, w którym odbija się pot i brokat. A także wiele straconych nocy, przetańczonych z kumplami w niezbyt eleganckich nocnych klubach". Jesienny koncert Zero 7 z pewnością sprawi, że poczujemy się nieco bardziej optymistycznie nastawieni do życia i ludzi.

 

Cykl CHILLIHOLIC to unikatowe przedsięwzięcie kulturalne mające na celu promowanie nowoczesnej muzyki elektronicznej z gatunków ambient, downtempo,  trip hop, independent indie. Od lat dziewięćdziesiątych wyżej wymienione gatunki rozwijają się doskonale, nie można przejeść obojętnie obok takich formacji i artystów jak Portishead, Massive Attack, Hooverphonic czy Tricky. Nie istotne czy lubimy elektronikę czy nie, brzmienia promowane przez CHILLIHOLIC zasługują na szacunek i uznanie - nikt tak doskonale nie łączy różnych gatunków muzycznych, żywych instrumentów i elektronicznych syntezatorów jak kapele, które wystąpią w ramach cyklu. Smaczku dodadzą jedne z najlepszych, współczesnych głosów, jakie dane nam będzie usłyszeć na żywo, oraz jedyne w swoim rodzaju wizualizacje przygotowane na potrzeby cyklu.