Finanse 16.04.2020

Brak gotówki? Pożyczka!

Pieniądze niestety nie rodzą się na drzewach, o czym wszyscy dobrze wiemy. Nie zawsze z tego, co zarabiamy udaje nam się odłożyć duże sumy na koncie. W przypadku gdy nagle potrzebujemy gotówki, dobrym rozwiązaniem może się okazać pożyczka lub kredyt. Nie każdy ma na tyle bogatą rodzinę, czy też przyjaciół, od których bez kłopotu jest w stanie pożyczyć potrzebną kwotę. Tymczasem potrzebny jest nam nowy samochód, bo stary odmówił posłuszeństwa albo sąsiad zalał nam mieszkanie i musimy przyspieszyć remont, przewidywany na wakacje przyszłego roku.
 

1. Najlepiej online

2. Kwadrans dla każdego

3. Pożyczka online czy karta kredytowa?

 

Najlepiej online
 

Jeśli potrzebujemy nagle gotówki, możemy skorzystać z pożyczki online. Pamiętajmy jednak, że pożyczki online są dobrym rozwiązaniem wyłącznie w awaryjnych przypadkach. I tak samo jak karta kredytowa jest zobowiązaniem bankowym i musi być spłacana na bieżąco, te same zasady dotyczą pożyczek. W przypadku, gdy postanawiamy się ubiegać o taką pożyczkę, musimy być obywatelem Polski, mieszkać w kraju, dysponować tu kontem bankowym, mieć ukończone osiemnaście lat oraz w miarę przyzwoitą historię kredytową. Banki jak i firmy finansowe sprawdzą na pewno naszą historię w Biurze Informacji Kredytowej, a także w innych tego typu rejestrach, by uzyskać pewność, że jesteśmy wypłacalni. W ten sposób ograniczają one ryzyko udzielania pożyczek, które mogą być nie do odzyskania.
 

Kwadrans dla każdego
 

Podstawową zaletą pożyczki online jest fakt, że po uzyskaniu pozytywnej decyzji może ona wpłynąć na nasze konto nawet w kwadrans. Pozwala to na naprawdę szybką reakcję na zaistniałą w życiu sytuację losową. Trzeba oczywiście mieć świadomość tego, że pożyczki, tak jak i inne zobowiązania, trzeba spłacać na bieżąco. Zwłoka może być tutaj bardzo kosztowna – lepiej jej unikać. Pożyczki online z zasady możemy otrzymać na okres od trzech do trzydziestu sześciu miesięcy, na różne kwoty, począwszy od tysiąca złotych wzwyż. Mniejsze pożyczki możemy dostać czasem w ramach promocji, np. bez oprocentowania, zwłaszcza gdy jest to nasze pierwsze zobowiązanie zaciągane u danego podmiotu. Przed pozyskaniem gotówki warto więc sprawdzić różnorodne oferty. Często na stronach związanych z finansami możemy znaleźć specjalne porównywarki pożyczek, które pomogą nam wybrać najkorzystniejszą opcję. Warto z nich skorzystać i zaoszczędzić w ten sposób sporo czasu, a także parę groszy.
 

Pożyczka online czy karta kredytowa?
 

W przypadku pożyczek online ich kolejną zaletą jest także fakt, że nie musimy przedstawiać sterty dokumentów oraz zaświadczeń, a także że nikt nie będzie nas pytał na co zamierzamy przeznaczyć pozyskaną w ten sposób gotówkę. Warto przedtem zasięgnąć opinii wśród ludzi, którzy mieli okazję korzystać z tego typu produktów, by dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, a czego bezwzględnie unikać. Pożyczajmy także pieniądze w oficjalnych firmach a także bankach, które gwarantują prawidłowy proces kredytowania oraz uczciwy procent. Alternatywą dla pożyczki online może być założenie karty kredytowej. Będzie ono korzystne wtedy, gdy wiemy, że chcemy korzystać z takiej linii kredytowej regularnie, co nie zmienia faktu, że i to zobowiązanie należy regularnie spłacać. Jeśli jednak chodzi nam o jednorazową pomoc finansową na ściśle określony cel, lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka online. W przypadku karty kredytowej należy się pilnować, by nie popaść w pułapkę zakupową, bo wówczas może się okazać, że niedrogi kredyt staje się jednak problemem, z którym nie możemy sobie dać rady.