News 22.07.2014

BEZ NUDY I NA SPORTOWO: JULIADA W KRAKOWIE

Źródło: www.zis.krakow.pl

Juliada to impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w Krakowie od 1999 r. Skierowana jest głównie do młodych osób, które zostają w mieście na okres wakacji. Nazwa wydarzenia pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym będzie odbywać się Juliada.

 

Tegoroczna edycja wystartowała 28 czerwca w Starej Zajezdni przy ul. Św. Wawrzyńca podczas Gali Zakończenia Roku Stowarzyszenia Siemacha i potrwa do 27 lipca. W trakcie imprezy będzie promowane dziewięć dyscyplin sportowych, a wśród nich: piłka ręczna, tenis stołowy, szachy, piłka nożna i badminton. Dodatkowo, w dniach 26 -27 lipca pod Galerią Krakowską pojawi się ściana wspinaczkowa z której skorzystać będzie mógł każdy bezpłatnie.

 

Pomysłodawcą i inicjatorem Juliady jest ks. Andrzej Augustyński, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży. Co roczna impreza ma za zadanie zaszczepić w młodzieży ducha sportowej rywalizacji i pokazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w mieście. Hasłem przewodnim imprezy jest: „Kraków ufa młodym”. Wydarzenie ma zaangażować młodzież w każdym wieku, zapobiec nudzie i stworzyć możliwość rozwoju zainteresowań oraz pasji bez względu na dochody rodziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Zawody będą odbywać się w nowohuckim Centrum Rozwoju Com – Com Zone oraz na Placu Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Krakowie. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Krakowa  i Stowarzyszenie Siemacha. Zapisy do udziału w rozgrywkach prowadzone są przez Centrum Rozwoju Com Com Zone bądź też drogą internetową.