News 04.11.2019

Architekci wobec wyzwań świata. Element Urban Talks po raz 3. w Krakowie

2 dni wykładów i spotkań z projektantami z całego świata, warsztaty i spacery architektoniczne. Element Urban Talks wraca z 3. edycją do Krakowa na przełomie listopada i grudnia. Międzynarodowe grono architektów, projektantów przestrzeni i aktywistów będzie rozmawiać o projektowaniu odpowiadającym na potrzeby współczesnego świata. Jeszcze do 4 listopada można kupować bilety w niższych cenach! Współorganizatorami Wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Sztuka do rzeczy – design w Krakowie.

Element Urban Talks to konferencja łącząca architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich, która w tym roku odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2019 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Uczestnicy i goście będą dyskutować o projektowaniu w dobie wyzwań społecznych, o języku architektury jako narzędziu opowiadania o przyszłości. Przede wszystkim jednak, podejmowane na konferencji tematy dotyczyć będą przekuwania architektonicznych wizji na rzeczywiste działania, które realnie tu i teraz mogą pomóc w rozwiązywaniu globalnych i lokalnych problemów.

Dynamiczne zmiany na świecie sprawiają, że miasta znajdują się w ciągłych procesach transformacji, a wraz z nimi wszystkie czynniki, jakie na miasto wpływają. W obliczu toczących się przemian podejmowane dziś przez architektów decyzje kształtują nie tylko dzisiejszą codzienność ale i świat jutra.

To dlatego hasłem przewodnim tegorocznej edycji Element Urban Talks jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Poczucie odpowiedzialności związane z myśleniem o środowisku, ludziach i ich otoczeniu powinno towarzyszyć architektom od pomysłu, aż po ich realizację, na każdym etapie projektowania. Zaproszeni na konferencję goście i prelegenci to starannie wybrani liderzy opinii, silne osobowości, dla których odpowiedzialność jest najważniejszym priorytetem.

Od wizjonerskich idei po praktyczne rozwiązania

Główną osią programu są wykłady rozłożone na dwie sceny. Na scenie głównej architekci podzielą się śmiałymi ideami i wizjonerskimi projektami. Na scenie eksperckiej omówione zostaną konkretne projekty i rozwiązania. Program wykładów uzupełniony zostanie spacerami architektonicznymi po miejscach niedostępnych na co dzień oraz warsztatami rozwijającymi umiejętności, które są dziś niezbędne w zawodzie architekta, wśród nich kompetencje biznesowe, społeczne i warsztatowe.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się m.in:

➔     Egbert Fransen / Dyrektor konferencji We Make The City

➔     Mateusz Halawa / Badacz, researcher

➔     Szymon Hanczar / Projektant wnętrz

➔     Phineas Harper / Kurator Oslo Architecture Triennale 2019

➔     Laura Traldi / Dziennikarka, bloggerka designatlarge.it

➔     BBGK Architekci / Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki, Jan Belina-Brzozowski

➔     JEMS Architekci / Maciek Rydz

➔     Marcin Szczelina / krytyk i kurator architektury, twórca platformy Architecture Snob

➔     Zuzanna Skalska / Dyrektor Programowa Element Urban Talks, Partner Założycielski 360Inspiration

 

Element Urban Talks

29.11 – 01.12.2019

Nowohuckie Centrum Kultury

al. Jana Pawła II 232, Kraków