News 07.11.2018

Anglicy kupią Wisłę Kraków?

Dziennikarze „Sportu” poinformowali, że do Towarzystwa Sportowego Wisła, będącego właścicielem krakowskiego klubu, dotarła oferta kupna „Białej Gwiazdy”. Propozycja wpłynęła od angielskiej firmy Noble Capital Partners Ltd, która chce kupić wszystkie akcje klubu za 1 euro.
 

Brytyjska firma jest dość anonimową spółką, o której niewiele wiadomo. Przedstawiła ona plan szybkiej poprawy finansów Wisły, ale trudno ocenić wiarygodność i realność tego przedsięwzięcia. Firma deklaruje, że zajmuje się sprzedażą i kupnem spółek. Może to oznaczać, że Anglicy mają być tylko pośrednikami między Towarzystwem Sportowym Wisła a ostatecznym właścicielem, do którego klub trafiłby od Noble Capital Partners Ltd, ale który nie chce się jeszcze ujawniać.

 

Dla Wisły wiarygodność firmy może być przeszkodą w sfinalizowaniu transakcji. Zwłaszcza że Anglicy nie dali krakowianom zbyt wiele czasu na dokładne sprawdzenie potencjalnego kontrahenta. Noble Capital Partners oczekuje decyzji Wisły do południa w czwartek.

 

Rządzący Wisłą będą z pewnością ostrożni przy ewentualnej sprzedaży klubu. Pomni doświadczeń sprzed dwóch lat. W lipcu 2016 Tele-Fonika sprzedała klub Jakubowi Meresińskiemu. Już miesiąc później okazało się, że nowy właściciel nie ma pieniędzy na prowadzenie działalności klubu, w dodatku został oskarżony o korzystanie ze sfałszowanych dokumentów. Jeszcze w tym samym roku klub od niego przejęło Towarzystwo Sportowe Wisła, które od tamtej pory obiecuje, że każdego kontrahenta prześwietli bardzo dokładnie.

Sport