News 19.12.2016

7 najlepszych darmowych stron do nauki języków wg. Preply

Jeśli chcesz uczyć się języka obcego może skorzystać z darmowych stron w internecie. Dzięki tego typu stroną można zaoszczędzić swój czas i finanse. Kiedyś języka obcego ludzie uczyli się tylko na kursach językowych i tradycyjnych korepetycjach. Rozwój sieci internetowej sprawił to, że pojawiło się dużo alternatywnych form nauki. Powstało wiele stron za pomocą których szybko i efektywnie można nauczyć się języka. Nauka języka obcego wcale nie musi być żmudnym i długotrwałym procesem. W sieci można znaleźć sporo miejsc w których efektywnie i przyjemnie można uczyć się języka. Wiele z tych stron jest darmowych. Poniżej lista tego typu stron stworzona przez startup preply.com.

 

Pierwszym z nich jest Babbel jest to platforma, która powstała w 2008 roku. Korzysta z niej bardzo dużo użytkowników, których liczba wynosi dwa miliony. Są to użytkownicy z całego świata.  Założyciele platformy utworzyli ją z myślą o tych wszystkich którzy języka obcego chcą uczyć się z przyjemnością. Nauka języka ma być zabawą, a nie czymś żmudnym i zniechęcającym. Na platformie dostępnych jest kilkanaście języków, między innymi takich jak: angielski, niderlandzki, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, polski, szwedzki, turecki. Kursy nie są dostępne w polskim języku, dlatego korzystanie z platformy może być dobrym rozwiązaniem dla osób takich co już znają język angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski bądź włoski. Na Babbel dostępne są właśnie takie wersje językowe. Z platformy można korzystać poprzez stronę internetową, jak i z aplikacji mobilnej. Kursy są dostępne na bardzo różnych poziomach zaawansowania, począwszy od poziomu A2.

 

Drugą stroną na którą warto zajrzeć mając w planach naukę języków obcych jest Busuu. Ten startup powstał w Londynie w 2008 roku.  Ma on około pięćdziesiąt milionów użytkowników, co plasuje go na czołowej pozycji pod tym względem. Poprzez stronę można uczyć się dwunastu języków obcych, można także korzystać z aplikacji mobilnej. Korzystanie z tej platformy może odbywać się w trzech opcjach: bezpłatnie, w wersji próbnej przez tydzień, lub w wersji premium za odpłatnością. Jest rozbudowany i przyjazny dla uczących się portal. Bardzo często polecany on jest jako ciekawe uzupełnienie swojej nauki języka obcego.

 

 

 

 

Kolejnym bardzo interesującym portalem jest Preply. Jest to platforma, która powstała w 2012 roku.  Jest to miejsce, gdzie z łatwością, dzięki rozbudowanej i funkcjonalnej wyszukiwarce można odszukać korepetytora spełniającego indywidualne oczekiwania. Jest to prosty i wygodny sposób na skorzystanie z korepetycji online w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Opcji wyszukiwania korepetytorów jest bardzo wiele. Można to zrobić pod kątem metod nauczania, miejsca zamieszkania, dyspozycyjności i wielu innych. Preply jest platformą, która nieustannie się rozwija i wprowadza nowe możliwości (nauka holenderskiego online (Preply).

 

 

Czwarta stroną internetową ułatwiającą naukę języków obcych, o której warto wspomnieć jest Bab.la. Ten sartup powstał w Hamburgu w 2007 roku. Jest to interaktywny portal, który stawia na naukę słówek. Na portalu dostępne są także darmowe słowniki online, forum, różnego typu gry, oraz testy językowe. Portal jest dostępny w dwudziestu ośmiu wersjach językowych. W roku 2015 portal stał się częścią Oxford University Press.

 

Jeszcze jedną stroną, która oferuje pomoc w nauce języków obcych jest Vocabla. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to polski startup, który powstał w Krakowie w 2011 roku. Korzystać można z niego w wersji darmowej, oraz w wersji płatnej. Z serwisu korzystać można poprzez stronę online, oraz poprzez aplikacje dostępne na Androida, oraz IOS.  Według twórców tego portalu „wystarczy 7 dni, aby wytworzyć w sobie nawyk codziennej nauki języka angielskiego” Korzystając z serwisu, można uczyć się języka angielskiego za pomocą fiszek, oraz działania grywalizacji.

 

Przedostatnią, szóstą stroną stworzoną po to, aby ułatwić naukę języków obcych jest LinguaLeo. Korzysta z niego około jedenaście milionów ludzi. Ten startup powstał w 2009 roku w Moskwie. Interaktywna forma nauki odbywa się poprzez gry, zabawy, śpiewanie, filmy. LinguaLeo oferuje ponad trzydzieści rodzajów kursów językowych, które dostępne są także na urządzeniach mobilnych.

 

Ostatnim, siódmym już, przydatnym narzędziem dostępnym w internecie, o którym warto wspomnieć jest Lingvist. Ten startup jest stosunkowo młody, ponieważ powstał w roku 2013 w Tallinie. Jest to narzędzie które skutecznie wspiera naukę, tak aby był ona jeszcze bardziej efektywna. Jest to platforma stworzona dla wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania nauki. Lingvist skutecznie wykorzystuje w nauce technikę obliczeniową. Poprzez inteligentny algorytm można śledzić postępy w swojej nauce języka na bieżąco. Ten system pracuje w czasie rzeczywistym i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb. Poprzez analizę bardzo dużej ilości informacji z książek, filmów, różnego typu artykułów, system zbiera informacje o najczęściej używanych obcojęzycznych zwrotach.

Korzystając z dostępnych na stronach udogodnień w znaczny sposób można uprzyjemnić i przyspieszyć proces nauki. Języków obcych warto uczyć się w każdym wieku, ponieważ nauka ta znacznie poprawia pamięć i uczy wielozadaniowości. W dzisiejszych czasach poprzez dostęp do przyjaznych stron z różnego typu pomocami w nauce języków obcych można sprawić, że nauka ta będzie prawdziwą satysfakcją.