News 29.07.2014

20 PRZYSTANEK WOODSTOCK!

20 edycja Przystanku Woodstock rusza 31 lipca w Kostrzynie nad Odrą i potrwa do 2 sierpnia. Rok rocznie fani wielkich wrażeń tłumnie przyjeżdżają na koncerty aby poddać się atmosferze wolności i pełnego luzu. Dla tych, którzy decydują się na trochę szaleństwa dajemy rady – co, jak i gdzie czyli praktyczne informacje dotyczące legendarnej imprezy.

 

Po pierwsze i najważniejsze – wstęp na imprezę jest BEZPŁATNY. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W założeniu impreza ta jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę podczas Finału WOŚP.

 

Na tegoroczny Przystanek Woodstock tradycyjnie najlepiej wybrać się pociągiem. Przewozy Regionalne przygotowały specjalną ofertę - dodatkowe pociągi musicREGIO, którymi będzie można bezpośrednio dostać się na Festiwal ze wszystkich zakątków kraju.

Na Woodstock można dojechać również autobusem. Z dworca autobusowego do miasteczka festiwalowego uczestnicy mają do pokonania 3 km. Jeżeli na Woodstock jedziesz autem pamiętaj, że parking na czas festiwalu jest płatny i wynosi 15 zł za dzień. Od 30 lipca wjazd samochodem na pole Woodstockowe nie będzie możliwy. Jeżeli pole zapełni się wcześniej, zostanie zamknięte przed tym terminem.

 

Dość ciekawym elementem imprezy jest Akademia Sztuk Przepięknych. To tam w poprzednich edycjach rozmawiano o wolności z Wałęsą czy też o dziennikarstwie z Moniką Olejnik. Już za parę dni będzie można zamienić parę słów z reżyserką Agnieszką Holland, krytyczką Adrianą Prodeus oraz antropologiem prof. Wojciechem Bursztą. W namiocie ASP zagoszczą również członkowie IPN-u którzy wygłoszą kilka wykładów historycznych.

 

Dla tych bardziej mobilnych przygotowana została aplikacja na telefon specjalnie na lipcową imprezę. Wszystkie wydarzenia znajdziesz w jednym miejscu: push notification (wymuszone powiadomienie) z przypomnieniem o koncercie lub o zmianach w harmonogramie, mapę festiwalu i wiele innych opcji.

Każdy może także stworzyć swój własny harmonogram na Przystanek Woodstock. Wystarczy wejść na festiwalową stronę, zaznaczyć wydarzenia, które nas interesują oraz wydrukować gotowy plan. Ułatwi to poruszanie się po festiwalowym programie i nieprzegapienie wybranych punktów programu.

 

 

Od 4 lipca na terenie, gdzie już wkrótce odbędzie się Przystanek Woodstock przebywa 31 – letni Krzysztof, który wyruszył wcześniej z obawy o to, że tak jak rok temu dotrze na ostatni dzień imprezy. Część przebył ponownie autostopem, część piechotą.  Wiele osób w Kostrzynie nad Odrą pojawia się nawet kilkanaście dni przed imprezą, by znaleźć dobre miejsce pod namiot i by jak najdłużej żyć w tym „innym” świecie. Wielu z uczestników festiwalu upiera się przy tym, że na Woodstocku dzieją się rzeczy, których nie da się opisać słowami – „Trzeba to zobaczyć!”

 

Relację na żywo oglądać będziecie mogli na http://kreciola.tv/ i na kanale http://youtube.com/kreciolatv