Kultura 03.04.2017

101 Murali dla Krakowa poszukuje ARTYSTÓW!

Fundacja Świadoma Przestrzeń, która stoi za projektem “101 Murali dla Krakowa” zaprasza artystów do współpracy przy kolejnych projektach!

Przez kilka ostatnich lat dzięki akcji “101 Murali dla Krakowa” w mieście swoje miejsce znalazły wspaniałe prace zarówno Polskich jak i zagranicznych twórców. Zadaniem fundacji jest organizacja pracy, umożliwienie legalnego rozpoczęcia prac finansowanie działań artystycznych.  

W ostatnich latach w Krakowie pojawiły się między innymi prace DULKA, Olafa Ciruta, Joela Artisty czy Marcina Wierzchowskiego. W tym roku fundacja chce skupić się na rodzimych artystach z Krakowa, umożliwiając im realizację ich autorskich prac.

W jaki sposób można dołączyć do projektu?

To bardzo proste! Wystarczy swoje portfolio przesłać na nasz adres muralewkrakowie@gmail.com. Jeśli masz konkretną wizję tego co chcesz zrobić razem z nami - opisz to. Jesteśmy otwarci na pomysły i idee, które wzbogacą miasto artystycznie. Chcemy uwrażliwić mieszkańców na sztukę i estetykę, zaproponować nietypowe rozwiązania graficzne w różnych interesujących miejscach w Krakowie. Nie chcemy przy tym skupiać się przy wielkopowierzchniowych projektach. Czasem mniejsze prace potrafią oddziaływać dużo mocniej - jeśli się je umiejętnie wkomponuje w tkankę miasta - mówią twórcy projektu Marcin Nawrocki i Agnieszka Słabowska.

 


Szansa dla artystów

Projekt jest szansą zarówno dla młodych artystów, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki, jak i dla uznanych twórców z doświadczeniem. Korzystając ze wsparcia fundacji mogą nie tylko zrealizować swoje projekty ale i zarobić. Celem fundacji jest pozyskanie finansowania prac w pełnym zakresie. 


O fundacji Świadoma Przestrzeń

Fundacja “Świadoma Przestrzeń” powstała w 2015 r. Celem jej działań jest popularyzacja street artu oraz tworzenie prac artystycznych w przestrzeni miasta. W tym celu powołany został projekt “101 murali dla Krakowa”.
Fundacja wsparła już powstanie 10 prac artystycznych w większości współpracując z Krakowskimi artystami. Większość prac znajduje się na Krakowskim Szlaku Murali, który organizuje Galeria Krakowska. W ramach działań fundacji organizowane są także warsztaty Street Artu, które zawsze prowadzone są przez doświadczonych twórców.

 Poniżej prezentujemy kilka prac, które powstały w ramach ich działań.
Więcej informacji znajdziecie na:

www.101murali.pl
https://www.facebook.com/101MuraliDlaKrakowa