News 29.04.2016

Włosy w kolorze jasny kasztan z farbą Color Sensation 6.35 Garnier

Farba Color Sensation marki Garnier w odcieniu jasnego kasztanu idealnie odzwierciedla tę barwę brązu. Zamiast eksperymentować i szukać produktu, który zapewni Ci idealne pokrycie włosów, postaw na odcień 6.35 i uzyskaj piękny kolor! W artykule dowiesz się, jak pofarbować włosy we własnym domu oraz znajdziesz wskazówki czy rzeczywiście jasny kasztan to kolor, w którym będzie Ci do twarzy.

 

 

 

Komu pasuje kasztanowy brąz na włosach?

Brąz w odcieniu kasztanowym może mieć wiele wariantów - jasny, ciemny, wzbogacony w świetliste refleksy lub jednolity. Mimo tej różnorodności można dostrzec jedną wspólną cechę tych kolorów, a mianowicie jest to delikatnie dostrzegalna rudawa poświata. Właśnie ona jest specyficzna dla kasztanowego brązu i wpływa na to, czy komuś jest w tym brązie do twarzy, czy niekoniecznie.

W kasztanowym brązie dobrze będzie kobietom dojrzałym, jak i młodym dziewczynom o opalonej skórze i wyrazistych oczach. Wówczas kolor ten podkreśli głębię spojrzenia oraz idealnie stonuje się z karnacją. Jeśli chcesz odjąć sobie lat, postaw na jasny kasztanowy z promiennymi pasemkami.  Z kolei, gdy pragniesz nadać sobie wizualnej dojrzałości, wybierz jednolity ciemny kasztan.

 

Szykowny jasny kasztan

Szykowny jasny kasztan Garnier Color Sensation to odcień kasztanowego brązu inny niż wszystkie. Uzyskany kolor jest niezwykle intensywny, wyrazisty, a w słońcu promienieje lustrzanym blaskiem. Wiele kasztanowych brązów nadaje włosom rudawą poświatę, która w farbie Garniera idealnie komponuje się z wszystkimi włosami, jakby była im przypisana naturalnie. Efekt utrzymuje się niezwykle długotrwale, dzięki czemu kolor nie staje się wyblakły i wypłowiały. To dla kasztanowych brązów jest najgorszym następstwem, ponieważ wówczas włosy zamiast brązu wyglądają na rudawe, a decydując się na kasztanową farbę, decydujesz się jednocześnie na kolor brąz, a nie rudy. Przykrym następstwem zmywania się złej jakości farb jest chęć odświeżenia koloru. Niestety wybór nawet tej samej farby nie jest w stanie nadać włosom tego samego efektu. Dlatego też nie powinnaś eksperymentować. Postaw na farbę marki Garnier Color Sensation jasny szykowny kasztan w odcieniu 6.35 i ciesz się pięknym kasztanowym brązem bardzo długo!

 

Farbowanie włosów w domu

Farby marki Garnier, nie tylko Color Sensation w jasnym szykownym kasztanowym kolorze, przystosowane są do stosowania zarówno w domowych warunkach, jak i salonach fryzjerskich. Dzięki temu nie musisz umawiać się na wizytę do fryzjera, ale śmiało możesz podjąć się samodzielnej zmiany koloru we własnym domu. Nie obawiaj się, jeśli nie masz w tej kwestii doświadczenia. Produkty do koloryzacji włosów z Garniera zawierają dokładną i szczegółową instrukcję oraz niezbędne akcesoria, dzięki którym farbowanie będzie przyjemnością. Pamiętaj jednak, aby sumiennie stosować się do zaleceń umieszczonych na produkcie, gdyż jest to gwarancją pięknego koloru, ale też zachowania włosów w zdrowej kondycji.

 

Jak dbać o kasztanowe włosy?

Włosy w kolorze kasztanowego brązu należy pielęgnować specjalnymi kosmetykami do włosów brązowych po farbowaniu. Niezbędny będzie szampon oczyszczający włosy z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum; odżywka, która wygładzi włosy i sprawi, że będą miękkie oraz nawilżająca maska na włosy, dzięki której dostarczysz do struktur każdego kosmyka minerały, witaminy i cenne olejki. Pamiętaj, aby ograniczyć działania wysuszające włosy, czyli stosowanie suszarki, prostownicy i lokówki bez żadnej ochrony, mycie włosów w gorącej wodzie oraz wystawianie ich na nadmierną ekspozycję słoneczną. Niestety w  krótkim czasie może to osłabić włosy, a wtedy będą podatne na zniszczenie. Mało tego, wysuszone włosy nie prezentują się zdrowo i pięknie. Kolor staje się wypłowiały, matowy, a same włosy są szorstkie. Dlatego pamiętaj, aby unikanie szkodliwych czynników oraz stosowanie przeznaczonych do potrzeb włosa kosmetyków stało się pielęgnacyjnymi zasadami, których będziesz przestrzegała w trosce o jasny kasztanowy brąz na włosach.