Finanse 09.06.2016

Kredyt samochodowy dla firm – czy warto?

Lepiej samochodowy niż gotówkowy

 

Lepiej wybrać kredyt samochodowy niż gotówkowy, powód jest zasadniczy. Zazwyczaj kredyty gotówkowe są wyżej oprocentowane od tych samochodowych. Dlaczego akurat tak? Przyczyna jest jedna, kredyt samochodowy dla firm jest kredytem celowym. To gotówka mającą konkretne przeznaczenie, a auto stanowi jej zabezpieczenie. Sytuacja jest podobna w przypadku kredytu hipotecznego. Warto na tym zaoszczędzić.

 

Kredyt samochodowy to elastyczność

 

Banki przygotowują dla swoich klientów korzystne propozycje. Zastanawiasz się nad wcięciem kredytu samochodowego na firmę. Sprawdź oferty banków. Przykładowo Santander Consumer Bank oferuje kredyt na pojazd osobowy i dostawczy, a to z wpłatą własną już od 0 zł. Można więc sfinansować zakup auta w 100% ze środków banku. 

Kredytodawca ten w swojej ofercie ma bardzo długi okres kredytowania, aż do 96 miesięcy. A jeżeli klient posiada jakieś dochody zagraniczne, one również będą akceptowane przy podejmowaniu decyzji o kredycie. Warto spróbować.

 

Kredyt samochodowy - masz duży wybór

 

Obecnie banki stawiają przed swoimi klientami różne możliwości. Właściciel firmy może postarać się o kredyt, jeżeli chce kupić samochód osobowy, dostawczy, używany, bądź nowy. Nie ma ograniczeń także, gdy chodzi o kraj pochodzenia auta.

Zaleca się jednak, aby przed podjęciem decyzji o zakupie, zasięgnąć informacji u doradcy danego banku odnośnie ograniczeń wiekowych samochodu. Zaletą jest, że zwykle nie są one zbyt surowe. Przykładowo w Banku Santander Consumer bierze się pod uwagę auta w wieku do 12 lat, przy czym nie starsze niż 16 lat w momencie spłaty ostatniej raty. Warto jednak zdecydować się na samochód rocznikowo młodszy, wówczas można liczyć na mniejsze odsetki od kredytu.

Opłaca się ponadto wziąć kredyt na spłatę kredytu w innym banku. Tę ewentualność można również wziąć pod uwagę, jeżeli decydujemy się na zakup samochodu firmowego.

 

Warto ponadto wziąć kredyt samochodowy ze względu na szeroką ofertę różnych poziomów rat. Chociażby we wspomnianym wcześniej banku Santander jest sposobność tzw. rat balonowych, czyli płatnych raz w roku. Polega to na tym, że klient na początku wpłaca 25% ceny pojazdu, a na pozostałe 75% Bank udziela kredytu. Spłata zadłużenia następuje w 3 ratach, płatnych w 12, 24 i 36 miesiącu od początku obowiązywania umowy.