News 27.06.2016

GoPro - kamera dla każdego

Uwiecznianie ciekawych momentów w formie filmików to czynność tak powszechna, że trudno tu mówić o „popularności”. To po prostu codzienność. Dzień w dzień tysiące krótkich nagrań ląduje na Facebooku lub Youtube. Większość osób nagrywa jednak za pomocą smartfonów, co nie jest rozwiązaniem optymalnym.

 

Telefon nie wystarcza

Filmowanie smartfonem może wydawać się wygodne. W końcu zawsze mamy go przy sobie. Jeśli jednak się nad tym zastanowimy, wiąże się z tym szereg problemów. Przede wszystkim trzeba pamiętać o słabości baterii w tego typu sprzęcie. Typowy telefon sam z siebie zazwyczaj „trzyma się” około doby zanim nastąpi rozładowanie. Jeśli będziemy w tym czasie nagrywać swoje pasje, tylko skrócimy ten czas.

W czasie pobytu w domu lub pracy to żaden problem – zawsze można podładować sprzęt. Gorzej, jeśli akurat pochłonęły nas podróże i możliwości doładowania baterii są ograniczone. W takim przypadku „kręcenie filmików” tylko skróci czas jej aktywności. Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się kamera GoPro.

 

Rozwiązanie idealne dla osób aktywnych

Ten mały gadżet starcza na znacznie dłuższe nagrywanie, na tym jednak jego przewaga nad telefonem się nie nie kończy. GoPro jest małe i lekkie, a w przeciwieństwie do zwykłych aparatów fotograficznych, znacznie łatwiej zamontować go na przykład na rowerze, czy na specjalnym ramieniu pozwalającym nagrywać selfie z odległości większej, niż zasięg własnej ręki.

Kamerki tego typu świetnie sprawdzają się w przypadku, w którym pasją danej osoby są sporty outdoorowe, czy wycieczki na łono natury. Pozwalają na bardzo wygodne nagrywanie tego typu przygód i późniejsze przypominanie sobie, jakie wrażenia z nich wynosiliśmy. Zwłaszcza, że poręczność GoPro sprawia, że sprawdzają się dużo lepiej, niż telefony, aparaty kompaktowe, czy standardowe kamery.

 

Rozwiązanie dobre dla imprezowiczów

Podróże, przygody, czy nawet wypady weekendowe to jednak nie jedyne sytuacje, w których kamera GoPro okazuje się najlepszym urządzeniem do filmowania. Równie doskonale sprawdzają się one w trakcie imprez, spotkań z rodziną, czy różnego typu eventów.

Wygoda użytkowania, poręczność, łatwość, z jakim nagrywa dynamiczne sceny – to tylko część zalet, jakimi cechuje się GoPro. Sam fakt możliwości umieszczenia kamerki na wspomnianym już wydłużanym ramieniu (tak zwanym sticku) sprawia, że łatwo o niestandardowe i niebanalne ujęcia, którymi można się potem pochwalić.

 

W sam raz na koncerty

Jak się okazuje z kamer GoPro warto korzystać również w innych sytuacjach, chociażby na koncertach masowych. W takich sytuacjach operowanie zwykłym aparatem fotograficznym, czy ręczną kamerą byłoby mocno utrudnione. Tymczasem GoPro sprawdza się w stu procentach. Z urządzeniem takim można łatwo przeciskać się przez tłum, nie przerywając przy tym ani na moment procesu filmowania. Co więcej, cały czas można przy tym dbać o dobre ujęcia!

Zapraszamy na www.360sklep.pl