Kultura 15.02.2017

Einar Selvik w Krakowie!

Einar Selvik, lider zespołu Wardruna i współtwórca muzyki do serialu 'Wikingowie" wystąpi w Krakowie 5 marca na solowym koncercie akustycznym. W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem, zmieniona zostaje lokalizacja koncertu. 

Koncert będzie przeniesiony z krakowskiego klubu Kwadrat do teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25). 
 

Początek kariery muzycznej Einara Selvika związany był z muzyką metalową. Od 2004 r. poświęcił się on całkowicie założonemu przez siebie zespołowi Wardruna. Inspirowane nordyckimi runami kompozycje Wardruny łączą w sobie w niezwykły sposób folk i ambient. Utwory Wardruny zdobyły międzynarodową popularność, gdy zostały wykorzystane w soundtracku serialu "Wikingowie".  W 2016 r. Einar został poproszony o skomponowanie muzyki na obchody 200-lecia konstytucji norweskiej - tak powstał jego kolejny projekt muzyczny, Skuggsja, którą założył wspólnie z Ivarem Bjørnsonem, liderem zespołu Enslaved.

W 2015 r. Einar odwiedził Polskę z Wardruną jako headliner festiwalu Castle Party w Bolkowie. W tym samym roku Krakowie występował też jako gwiazda krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej, dając znakomicie przyjęty koncert z Sinfonietta Cracovia oraz chórem Polskiego Radia. Z kolei w listopadzie 2016 r., w łódzkiej Wytwórni miał miejsce pierwszy klubowy koncert Wardruny, który został wyprzedany na wiele miesięcy naprzód.

W trakcie koncertu w Łaźni Nowej Einar będzie wykonywał solowo utwory z repertuaru Wadruny, oraz nordyckie pieśni ludowe. Po koncercie spotka się z fanami.

 


Jako gość specjalny na koncercie przed Einarem wystąpi węgierska formacja pagan, The Moon & the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności The Moon  & the Nightspirit ich znakiem rozpoznawczym, poza melodiami inspirowanymi kulturą średniowieczną, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie przekazu muzycznego. Na koncercie w Łaźni The Moon & the Nightspirit promować będą materiał z nowego wydawnictwa "Metanoia", które ukaże się 17 marca tego roku nakładem Prophecy Recordings.

Dzień przed koncertem w Krakowie, 4.03 Einar wystąpi w Poznaniu. Bilety na poznański koncert w Blue Note są całkowicie wyprzedane. Koncert w Poznaniu nie będzie przenoszony do innego klubu.

Bilety na krakowski koncert Einara Selvika w cenie 79 zł dostępne są cały czas w sprzedaży internetowej w systemie Ticketpro.

Bilety kolekcjonerskie można nabyć w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).

W dniu koncertu bilety w cenie 89 zł.


Bilety zakupione na koncert do klubu Kwadrat zachowują ważność. W związku ze zmianą miejsca wydarzenia zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu. Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do dnia imprezy.
 
Organizatorami krakowskiego koncertu są Iron Realm Productions oraz Galicja Productions.
 

-- 

Iron Realm Productions Agency
https://www.facebook.com/IronRealmProductions
Lacrima (Polish old school doom metal)
https://www.facebook.com/lacrimapl
Totem (Polish death/groove metal)
https://www.facebook.com/band.totem
Nonamen (Polish female-fronted progressive metal)
https://www.facebook.com/nonamenband