Podróże 22.08.2016

4 miejsca, które musisz zobaczyć w Tajlandii

Przeciętny Polak wie o Tajlandii – w najlepszym wypadku – jedynie to, że taki kraj istnieje. Co należy w nim zobaczyć? To interesuje niewielu, najczęściej bowiem wychodzimy z przekonania, że i tak nigdy tam nie zawitamy… Tymczasem okazuje się, że szanse na niedrogi wypad na Daleki Wschód są duże. Jak to możliwe?

 

Potęga promocji linii lotniczych

Wszystko umożliwiają coraz częściej pojawiające się w sieci niedrogie i atrakcyjne loty do Tajlandii. Można je upolować już za kilkaset złotych w obie strony, co w przypadku wyprawy na – nie bójmy się tego słowa – koniec świata jest naprawdę niewygórowaną ceną. Tanie loty Tajlandia – Europa wiążą się oczywiście z koniecznością co najmniej jednej przesiadki, ale to zupełnie naturalne.

Co robić? Czy napotykając w wyszukiwarkach połączeń lotniczych, np. we Fru.pl, niewiarygodnie tanie loty do Tajlandii, powinniśmy natychmiast je zarezerwować? A co my będziemy tam robić? Oto kilka sztandarowych miejsc, które trzeba odwiedzić w tym kraju:

 

Pałac Królewski w Bangkoku. To właściwie ogromny kompleks pałacowy, obejmujący całą dzielnicę. W skład tego obiektu wchodzi też kilka obiektów sakralnych, między innymi wielka i  imponująca Świątynia Szmaragdowego Buddy, niezwykle ważna dla wyznawców buddyzmu. Wszystko opływa tu złotem i zdobieniami, a po tutejszych labiryntach i tajemnych przejściach można wędrować długie godziny…

 

Wyspa Phuket. To właśnie tutejsze plaże i zapierające dech w piersiach krajobraz sprawiają, że Tajlandia wielu jawi się jako tropikalny raj na ziemi. Przepiękne piaszczyste plaże nad Morzem Andamańskim tworzą idealną scenerię beztroskiego, totalnego wypoczynku, Do najpiękniejszych należą Mai Kao, Nai Thon, Nai Yang, Bang Tao czy Pansea… Można tu leżeć godzinami, popijając leniwie kolorowe drinki i kontemplując piękno otaczającego nas krajobrazu…

 

Zatoka Phang Nga. Na północny wschód od wyspy Phuket znajduje się prawdziwy cud natury. Wśród spokojnych, morskich fal wyrastają tu monumentalne, zapierające dech w piersiach formacje skalne, okraszone żywą, soczystą zielenią. Najpiękniej jest w okolicach Parku Narodowego Ao Phang Nga. By skorzystać z uroków tego miejsca maksymalnie, najlepiej będzie udać się w rejs wynajętą łodzią po tych terenach. Można tu dotrzeć np. ze wspomnianej wyspy Phuket lub wynajmując łódkę w przystani Tha Dan w południowej części prowincji Phang Nga. Chyba nie musimy Was przekonywać, że warto….

 

Nocny Bazar w Chiang Mai. Okazuje się, że Tajlandia nigdy nie śpi. By poznać kulturę tego niesamowitego kraju bliżej, warto wybrać się na wieczorne zakupy na bazar na przedmieściach Bangkoku w Chiang Mai. To feeria barw, zapachów i smaków, a ponadto… miejsce z najlepszymi cenami w całej Tajlandii!