KPMG

KPMG Sp. z o.o.

ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

Kim Jesteśmy

 

KPMG to międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych. Od ponad 20 lat świadczymy w Polsce profesjonalne usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz szeroko pojętego doradztwa biznesowego dla polskich i międzynarodowych firm i instytucji. Stowarzyszona z KPMG kancelaria D.Dobkowski spółka komandytowa świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz wiodących polskich przedsiębiorstw.

 

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 155 000 pracowników w 155 krajach.
W Polsce w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku i Łodzi zatrudniamy  ponad 1200 osób. Naszymi klientami są polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje ze wszystkich sektorów gospodarki.

 

U podstaw naszego sukcesu leży wysoka jakość usług. Przekształcamy wiedzę w wartość dla dobra klientów, pracowników i rynków kapitałowych. Misją naszego działu rekrutacji jest zatrudnianie ambitnych studentów i świeżo upieczonych absolwentów prestiżowych uczelni, a także skutecznych pracowników z doświadczeniem zawodowym.

 

Studentom i absolwentom każdego roku oferujemy blisko 200 miejsc pracy i praktyk. Rekrutację osób z doświadczeniem zawodowym prowadzimy przez cały rok. Ponadto oferujemy udział w atrakcyjnych programach dla studentów i absolwentów. Firma KPMG wielokrotnie plasowała się w czołówce najatrakcyjniejszych pracodawców świata.

 

Na stronie kariera.kpmg.pl oraz na naszym profilu na Facebooku można znaleźć więcej informacji o tym, czym się zajmujemy oraz w którym dziale można w pełni wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie, talent i potencjał.

 

 

REKRUTACJA

 

Możesz zostać pracownikiem KPMG, jeżeli:

 • jesteś studentem ostatnich lat studiów lub absolwentem kierunków ekonomicznych, prawniczych, zarządzania, finansów, bankowości, ubezpieczeń lub nauk ścisłych;
 • możesz wykazać się dobrymi wynikami na studiach;
 • bardzo dobrze znasz język angielski.


Od kandydatów oczekujemy także zdolności analitycznych, łatwości nawiązywania kontaktów, umiejętności pracy w zespole i gotowości do podróżowania.

Każdego roku oferujemy blisko 200 miejsc pracy i praktyk. Rekrutujemy do wszystkich działów firmy, zarówno w Warszawie, jak i w biurach lokalnych. Ogłoszenia rekrutacyjne KPMG pojawiają się jednocześnie na stronie kariera.kpmg.pl, na portalach rekrutacyjnych i w mediach studenckich. Każde ogłoszenie zawiera dokładny opis stanowiska, wymagań w stosunku do kandydatów oraz informacje o sposobie przesyłania dokumentów aplikacyjnych.

 

Rekrutacja studentów i absolwentów (praktyki i pierwsza praca)

Poszukujemy studentów ostatnich lat i absolwentów zainteresowanych pracą w branży audytorsko-doradczej.

Etapy procesu rekrutacji:

 • Etap I: Przesłanie formularza aplikacyjnego (dostępny na stronie kariera.kpmg.pl) wypełnionego w języku angielskim. Formularze aplikacyjne przyjmujemy przez cały rok.
 • Etap II: Testy kwalifikacyjne on-line: test z języka angielskiego i, w zależności od stanowiska, testy predyspozycji.
 • Etap III: Rozmowy kwalifikacyjne.
 • Etap IV: Assessment Centre (dotyczy tylko rekrutacji do pracy w dziale audytu).


Większość praktyk trwa od jednego do trzech miesięcy, ale zdarzają się również dłuższe. Praktyka w dziale audytu trwa od października do marca, a najlepszym praktykantom proponujemy zatrudnienie w firmie. Nowi pracownicy w dziale audytu rozpoczynają pracę na początku września każdego roku.

Kancelaria D.Dobkowski spółka komandytowa stowarzyszona z KPMG w Polsce prowadzi całoroczne praktyki zawodowe dla studentów V roku wydziału prawa. Najlepsi praktykanci otrzymują ofertę stałego zatrudnienia w kancelarii.

 

Rekrutacja osób z doświadczeniem zawodowym
Rekrutacja osób z doświadczeniem zawodowym jest prowadzona przez cały rok, w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Zapraszamy do śledzenia aktualnych ofert pracy na stronie kariera.kpmg.pl.

Etapy procesu rekrutacyjnego są zróżnicowane w zależności od działu i stanowiska. Etap wspólny dla wszystkich kandydatów to przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim lub angielskim w odpowiedzi na ogłoszenie. Następnie wybrane osoby zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne oraz – w zależności od działu – test językowy, testy z wykorzystaniem komputera badające umiejętności i predyspozycje wymagane na danym stanowisku lub case study.

 

PROGRAMY DLA STUDENTÓW

Program szkoleniowy World of Audit
World of Audit to profesjonalny cykl szkoleń audytowych KPMG dla studentów zainteresowanych karierą w firmie audytorsko-doradczej. Nasi specjaliści odkryją przed Tobą świat audytu i pracy audytora.

World of Audit w przystępny sposób poprzez cykl warsztatów przybliży wiedzę o metodach badania sprawozdań finansowych. Zobacz, jak wygląda dzień pracy audytora i przekonaj się, jak uniknąć podstawowych błędów.

Do programu zapraszamy studentów ostatnich lat studiów.

Więcej informacji na stronie kariera.kpmg.pl i worldofaudit.pl.
 

Konkurs podatkowy Tax’n’You
Tax'n'You to coroczny konkurs skierowany do studentów III roku studiów licencjackich podejmujących edukację II stopnia, studentów studiów magisterskich oraz absolwentów minionego roku akademickiego zainteresowanych tematyką podatkową, prawną oraz rachunkową.

W konkursie liczy się przede wszystkim praktyczna wiedza na temat zagadnień podatkowych, znajomość poszczególnych branż, wiedza na temat wydarzeń gospodarczych w Polsce i na świecie oraz umiejętność pracy w zespole.

Jeśli świat podatków nie jest Ci obcy, a praca w charakterze doradcy podatkowego to Twoja wymarzona ścieżka kariery, zgłoś się do konkursu Tax'n'You. Najlepsi uczestnicy mogą liczyć na rozpoczęcie kariery zawodowej w KPMG oraz na atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje i test znajomości zagadnień podatkowych znajdziesz na stronie kariera.kpmg.pl oraz kpmg.taxandyou.pl.

KPMG International Case Competition

KPMG International Case Competition to konkurs dla studentów bazujący na prawdziwych biznesowych wyzwaniach, z jakimi na co dzień mają do czynienia doradcy biznesowi w KPMG. Zarówno na etapie krajowym, jak i międzynarodowym, uczestnicy mierzą się z biznesowymi case’ami i w 4-osobowych drużynach opracowują najlepsze, ich zdaniem, rozwiązania dla postawionych problemów. Zwycięzcy rozgrywek krajowych reprezentują Polskę w Finale Światowym, gdzie mają okazję zmierzyć się ze studentami z różnych krajów i nawiązać nowe międzynarodowe znajomości. Dotąd polskie drużyny zakwalifikowały się do Finału Światowego w Madrycie i w São Paulo. Twoja drużyna też może przeżyć niezapomnianą przygodę!


Szczegółowe informacje na stronie internetowej:
kariera.kpmg.pl oraz kpmg.com/pl/KICC.
 

Przed szereg wystąp
Co roku na wybranych uczelniach w Polsce oraz w biurach KPMG doświadczeni trenerzy prowadzą szkolenia dla studentów z zakresu podatków i audytu, a także z kompetencji miękkich.

Budowanie wizerunku osoby profesjonalnej i wiarygodnej, skuteczna komunikacja, autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem i tremą – to tylko niektóre z dotychczas przeprowadzonych przez KPMG warsztatów. Na zajęcia składają się dyskusje grupowe, zadania indywidualne, ćwiczenia aktywizujące w parach oraz grupach, case study, prezentacja trenera.

Przekonaj się, że wiedza może być podana w przystępny sposób. Zdobądź nowe umiejętności, certyfikat i atrakcyjne upominki! Wejdź na stronę kariera.kpmg.pl, sprawdź, czy aktualnie jest otwarta rejestracja i zgłoś swój udział w warsztatach.
Warsztaty prowadzone są w dwóch cyklach – wiosennym i jesiennym.

 

Program Ambasadorzy KPMG
Zostań ambasadorem KPMG na swojej uczelni!
Roczny program dla studentów daje możliwość poznania specyfiki pracy w branży audytorsko-doradczej i stanowi przepustkę do podjęcia w przyszłości pracy w naszej firmie.

Program jest skierowany do studentów II i III roku studiów licencjackich lub inżynierskich z wyższych uczelni publicznych oraz prywatnych zlokalizowanych na terenie Polski. Wszystkie działania Ambasadora KPMG mają na celu umacnianie wizerunku KPMG jako „pracodawcy z wyboru”.

 

Do zadań Ambasadora należy m.in.:

 • realizacja samodzielnych projektów przy współpracy z działem Marketingu i Komunikacji oraz działem HR,
 • współpraca przy organizacji targów pracy, konferencji i warsztatów dla studentów i absolwentów uczelni wyższych,
 • reprezentowanie firmy w środowisku akademickim,
 • promocja konkursów i programów skierowanych do studentów i Absolwentów,
 • dystrybucja materiałów informacyjnych i wizerunkowych KPMG na uczelniach wyższych przy współpracy z biurem karier,
 • uczestnictwo w spotkaniach pogłębiających wiedzę o firmie i marce KPMG.


W ramach programu oferujemy atrakcyjny pakiet świadczeń: stypendium ambasadorskie, welcome pack (w tym m.in. iPad), legitymację Ambasadora KPMG oraz komplet wizytówek, kartę miejską zgodną z miastem uczelni Ambasadora, wyjazdy integracyjne i szkolenia merytoryczne, atrakcyjne bonusy w postaci szkoleń dla najbardziej aktywnych Ambasadorów, certyfikat uczestnictwa w programie „Ambasadorzy KPMG i wiele innych.
 

PRACA W KPMG

Dlaczego KPMG? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: praca w KPMG ma znaczenie. Dołącz do nas.
W KPMG tworzymy przyjazne miejsce pracy i środowisko, w którym pracownicy dobrze się czują i mogą
w pełni rozwijać swój potencjał.

 

Specjalizacja branżowa
Motoryzacja, przemysł, FMCG, finanse, transport, ubezpieczenia, reklama, rozrywka, nieruchomości, telekomunikacja… Zastanawiasz się, którą branżę wybrać, żeby dobrze pokierować swoją karierą? W KPMG możesz pracować dla każdej z nich i wielu innych. Dzięki organizacji naszych usług według sektorów gospodarki dysponujemy gruntowną wiedzą z każdej dziedziny. Różnorodność projektów i brak nudy gwarantowane.

Jasna ścieżka kariery
W KPMG ścieżka kariery jest jasna i precyzyjna, a nasi pracownicy mają realny wpływ na jej przebieg. We wszystkich działach jest do siebie zbliżona i opiera się na kompetencjach, jakie powinien prezentować pracownik na każdym z etapów rozwoju zawodowego. Sprawdź, jak wygląda ścieżka kariery.


Możliwości rozwoju
Wiedza ludzi, których zatrudniamy to przyszłość naszej firmy, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do wszechstronnego rozwoju naszych talentów. Pracownicy mogą skorzystać z bogatego programu szkoleń, dopasowanych do własnej ścieżki rozwoju kariery. Mogą to być szkolenia organizowane wewnątrz firmy, jak również różnego rodzaju kursy, szkolenia lub studia podyplomowe. Pracownicy zdobywają także certyfikowane kwalifikacje zawodowe.

Atrakcyjne warunki pracy
W KPMG oferujemy konkurencyjne zarobki (także w przypadku praktyk). Naszym pracownikom udostępniamy atrakcyjny pakiet świadczeń dodatkowych.

Przyjazna atmosfera
Chcemy, żeby sukcesy w życiu zawodowym pracowników szły w parze z zadowoleniem z osiągnięć w innych dziedzinach życia. Nasi pracownicy znajdują czas na realizowanie swoich pasji i rozwijanie zainteresowań. Ponadto, realizując strategię odpowiedzialnego biznesu, KPMG angażuje się w szereg inicjatyw społecznych.

 

Szanujemy indywidualności
Naszym pracownikom stwarzamy środowisko, w którym dobrze się czują i mogą w pełni rozwijać swój potencjał. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem i są otwarci na nowe pomysły.