Nauka 23.04.2018

Uroczysty wernisaż Głębi Spojrzenia za nami!

Wartościowe nagrody, piętnastu wyróżnionych uczestników i 25 zwycięskich zdjęć - to tylko krótkie podsumowanie tegorocznego wernisażu Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Wydarzenie odbyło się w Strefie Studenckiej UJ.

 

Nadszedł czas podsumowań i oficjalnego zakończenia 9. edycji Głębi Spojrzenia. Na wernisażu, który miał miejsce 19 kwietnia byli obecni zarówno laureaci, jurorzy, jak i goście przybyli z całej Polski, których łączyła wspólna pasja - fotografia. Wiosenna aura sprzyjała długim rozmowom przy lampce wina.

 

Spośród setek prac profesjonalne jury wybrało te najlepsze. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. W pierwszej z nich, Dzieła codzienności, laureatami zostali:

II miejsce - Nikola Gaszyńska za zdjęcie pt. “W tramwaju”

II miejsce - Kosma Kołodziej za zdjęcie pt. “Wiosenne porządki”

III miejsce - Urszula Kocjan za zdjęcie pt. “Albania to raj”

Jurorzy przyznali także trzy wyróżnienia. Otrzymali je:
Bartosz Toboła za zdjęcie “W oparach codzienności”, Wioleta Krzemińska za zdjęcie “Obiad u dzieci” oraz Martyna Kubicka za zdjęcie “My Portowcy, My Portowcy”.

 

W kategorii Historie prawdziwe jurorzy docenili aż 5 osób:

I miejsce - Magdalena Kacperek  za fotoreportaż pt. “Baletnice”

II miejsce - Andrzej Błoński za fotoreportaż pt. “Drzwi do innego świata - chasydzi w Polsce”

III miejsce - Jakub Stępień za fotoreportaż pt. “Opowieść o mnie samym”

Katarzyna Jania za fotoreportaż pt. “Marzenie z dzieciństwa” oraz Joanna Michalkiewicz za fotoreportaż pt. “Niecałe dwie minuty” otrzymały wyróżnienie.

 

Trzecia kategoria to Postacie w migawce . Nagrody dostali:

I miejsce - Izabela Olczyk za zdjęcie pt. “Piękno”

II miejsce - Bartosz Paczkowski za zdjęcie pt. “Tęsknota”
III miejsce - Krzysztof Story za zdjęcie pt. “Basia”

Paulina Borysik otrzymała wyróżnienie za zdjęcie pt. “Mały-Wielki człowiek”

 

Grand Prix dla najlepszej fotografii otrzymała Izabela Olczyk za zdjęcie pt. “Piękno”.
 

Tegoroczni laureaci zdobyli wiele wartościowych nagród. Wśród nich znalazły się liczne kursy i warsztaty, które umożliwią im dalszy rozwój oraz zdobycie fotograficznego doświadczenia. Zwycięzcy opuścili wernisaż także z bonami, książkami oraz gadżetami fotograficznymi.

 

Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajduje się także w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/ oraz na instagramowym profilu: @glebiaspojrzenia.

 

Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, a współorganizatorem Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ.