Kariera 24.03.2017

Stażowanie popłaca!

Staż to świetny start w przyszłość. Jest on dobrym rozwiązaniem dla Was; studentów
i absolwentów szkół wyższych. Dzięki stażom możecie nie tylko zdobyć cenne doświadczenie i poznać realia pracy w firmach, które mogą w przyszłości dać Wam stałą pracę, ale również zarobić „trochę grosza”.

 

Wiedza teoretyczna nabyta podczas studiów, jak również studenckie praktyki zawodowe powinny dać Wam dobrą bazę do pracy w swoim wymarzonym zawodzie, jednak zdarza się, że bywa inaczej. Rozpoczęcie stażu już na studiach może ułatwić to zadanie. Studiując istnieje sporo przestrzeni, aby odbyć staż – wystarczy tylko chcieć. W czerwcu po zakończeniu semestru letniego mamy trzy miesiące przerwy. Zazwyczaj należy wtedy odbyć praktyki zawodowe, czasem również praktyki pedagogiczne. Zdarza się, że trzeba także poprawić jeden lub kilka egzaminów, a jeszcze chciałoby się trochę odpocząć… Mimo wszystko warto zainwestować w przyszłość i znaleźć czas na staż. Z doświadczenia wiem, bo sam niedawno kończyłem studia, że przynajmniej miesiąc można znaleźć na stażowanie, czasem nawet dwa, wiele zależy od ilości praktyk obowiązkowych. Trzymiesięczny okres między kolejnymi latami studiów to tylko jedna z możliwości. Dobrą propozycją dla tych z Was, którzy studiują zaocznie, jest stażowanie w tygodniu roboczym. Oczywiście najlepiej będzie jeżeli praca będzie pokrewna kierunkowi studiów, który studiujecie bądź ukończyliście. Czyż nie lepiej jest odbywać staż w branży w której wiążemy swoją przyszłość? Nabycie doświadczenia jest nieocenione. Dzięki temu możemy się przekonać czy obraliśmy właściwą drogę w swoim życiu zawodowym. Staż to okres próbny. Jeżeli pracodawca będzie usatysfakcjonowany Waszą pracą, może dać Wam lepiej płatną umowę o pracę. Warto więc włożyć trochę wysiłku, pójść na staż już w okresie studiów i zacząć budować swoją przyszłość.

 

Teraz nieco o VII edycji naszego programu stażowego „Kariera na start”. Program ten realizowany jest dla studentów i absolwentów szkół wyższych oraz dla renomowanych firm w województwie śląskim. Ideą projektu jest pomoc młodym ludziom wejść na rynek pracy i dopasowanie miejsca stażowego do kierunku preferowanego przez studenta lub absolwenta. Jak już wspominałem na początku artykułu, nasz program oferuje możliwość zarobku (minimum 1000 zł netto – do ustalenia z firmą oferującą staż). Trudno jest pominąć korzyści jakie mogą otrzymać firmy przystępując do naszego programu. Informacje na ten temat można znaleźć na naszej strony internetowej http://karieranastart.pl.

Obecnie fundatorami miejsc stażowych w programie Kariera na start są następujące firmy: nasz Sponsor Główny – Murapol S.A. (ogólnopolskie deweloper mieszkaniowy), PwC Service Delivery Center, Huf, Zakłady Tłuszczowe Bielmar oraz Actemium.  Jesteśmy coraz bliżej podpisania umów z innymi renomowanymi firmami w województwie śląskim. Liczymy na owocną współpracę. Drodzy studenci i absolwenci - ciągle otrzymujemy od Was nowe zgłoszenia do programu co nas bardzo cieszy. Oby tak dalej!

 

http://karieranastart.pl/

https://web.facebook.com/KarieraNaStart/

https://www.murapol.pl/

 

 

Paweł Czarnik