Kariera 28.02.2014

SPOTKANIA DLA ROZWOJU MŁODEGO BIZNESU

Jesteś przedsiębiorczy, prowadzisz własny biznes lub myślisz o założeniu własnej firmy? Jeśli szukasz w Krakowie spotkań ludzi takich, jak ty, podczas których - przy dobrej zabawie i w sprzyjającej, nieformalnej atmosferze - będziesz mógł pozyskać cenne kontakty biznesowe i zainspirować się nowymi pomysłami, przyjdź na kolejny AIP StartUp Mixer i dołącz do największej społeczności młodych przedsiębiorczych w Krakowie.

AIP StartUp Mixer to comiesięczne spotkania organizowane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości z sieci Inkubatory.pl (krakowska strona www.aipkrakow.pl). Celem spotkań jest budowanie społeczności startup\'ów oraz integrowanie trzech środowisk - młodych, zdolnych, początkujących przedsiębiorców, doświadczonych przedsiębiorców z kilkunastoletnią praktyką na rynku oraz wszystkich osób zainteresowanych przedsiębiorczością i myślących o założeniu własnej firmy. Scenariusz spotkania jest prosty. Raz w miesiącu w jednym z krakowskich klubów w centrum miasta trzy start’upy z AIP Kraków prezentują na scenie swoje firmy. Mają na to trzy minuty. Ocenia ich dwóch ekspertów – doświadczony przedsiębiorca z danej branży i dyrektor AIP Kraków, Sebastian Kolisz. Na widowni ponad setka osób. Po wyborze najlepszej firmy danego wieczoru jest czas na rozmowę z ekspertami oraz integrację i networking przy poczęstunku. Do tej pory AIP Kraków zorganizowało osiem StartUp Mixerów, podczas których zaprezentowały się 24 młode firmy, spotkało się ponad 600 osób zainteresowanych przedsiębiorczością, wystąpili tacy eksperci jak Jaromir Działo - założyciel firmy Topicmarks.com, która z sukcesem została sprzedana w Dolinie Krzemowej, Paweł Sala - właściciel Freshmail, Bartłomiej Juszczyk – właściciel Adweb czy Dariusz Żuk – założyciel i prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza.

Czym jest networking?

Networking to budowanie sieci kontaktów biznesowych, dzielenie się wiedzą i pomysłami oraz rekomendowanie nawzajem swoich usług. To właśnie networking jest głównym celem spotkań AIP StartUp Mixer. Podczas jednego wieczoru masz możliwość poznać kilkadziesiąt osób, które mogą okazać się niezwykle ważne dla rozwoju twojego biznesu. Podczas networkingu istotne są trzy rzeczy – umiejętność słuchania, umiejętność zwięzłego opowiadania o sobie i dobra wizytówka. Wizytówka to przypomnienie, że networking nie kończy sie po wyjściu ze spotkania. W ciągu najbliższych dni powinieneś napisać do wszystkich osób, które danego wieczoru poznałeś. Ważne, aby wasze spotkanie nie skończyło się tylko na wymianie wizytówek i grzecznościowych maili. Kontakty biznesowe należy pielęgnować tak samo jak przyjaźnie w życiu prywatnym. Nierzadko zresztą jedne przeradzają się w drugie. Osoby, które bywają na AIP StartUp Mixerach często, poza biznesem, łączy także prywatna znajomość. 

Więcej informacji znajdziecie na http://www.aipkrakow.ploraz na profilu AIP Kraków na Facebooku http://www.fb.com/aip.krakow