Nauka 18.02.2015

Program Future Leaders aktywizuje studentów

W dzisiejszych czasach studiowanie na najlepszych uczelniach w Polsce czy piątki w indeksie to za mało. Pracodawcy cenią sobie doświadczenie praktyczne oraz umiejętności miękkie. AIESEC - międzynarodowa organizacja studencka, wychodzi naprzeciw potrzebom studentów.

 

Z przeprowadzonego przez m.in. Szkołę Główną Handlową badania wynika, że absolwentom szkół wyższych przede wszystkim brakuje tzw. umiejętności miękkich, które są kluczowe do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy. Wyznaczanie swoich celów, zarządzanie czasem, efektywna komunikacja czy umiejętność pracy w grupie to tylko niektóre z kompetencji poszukiwanych przez przyszłych pracodawców.

 

 

W odpowiedzi na powyższe wymagania powstał program Future Leaders, prowadzony przez organizację AIESEC.

Future Leaders to program skierowany do aktywnych i przedsiębiorczych studentów. Daje możliwość rozwoju w trzech obszarach: Business Sales, Social Entrepreneur oraz Marketing. Studenci, którzy biorą udział w programie, organizują targi pracy, nawiązują kontakty biznesowe oraz medialne, zdobywają doświadczenie w sprzedaży i negocjacjach. Są odpowiedzialni za rekrutację studentów z warszawskich uczelni na praktyki i projekty wolontariackie. Rozwijają swoją kreatywność, tworząc kampanie marketingowe. Ponadto wszyscy działają w międzynarodowym środowisku.

 

Rekrutacja do Oddziału Lokalnego AIESEC Warszawa SGH trwa do 25 lutego.  Więcej informacji oraz link do aplikacji można znaleźć na www.aiesec.pl/futureleaders