Kariera 31.10.2014

PIERWSZY W POLSCE SALON DRUKI 3D!

Zortrax Store mieści się na krakowskim Podgórzu i jest połączeniem klasycznego sklepu z showroomem. To miejsce, gdzie projektanci mają możliwość wydrukowania swoich projektów i prototypów, a odwiedzający sklep klienci mogą kupić drukarkę i dowiedzieć się więcej na temat druku 3D oraz produktów Zortrax.

 

W Zortrax Store odbywać się będą również cykliczne szkolenia z zakresu projektowania oraz druku 3D. Partnerem salonu jest firma Materialination, dystrybutor produktów firmy Zortrax, która formalnie będzie się opiekować salonem w Krakowie. 

Wybór Krakowa na siedzibę pierwszego salonu z drukarkami 3D w Polsce nie jest przypadkowy. Szukaliśmy miejsca, w którym idea przeplata się z innowacyjnością oraz biznesem – wyjaśnia Karolina Bołądź, COO w firmie Zortrax i dodaje: – Kraków ma wyjątkowo rozwinięte środowisko startupowe, które daje duże możliwości współpracy z projektantami przy ciekawych realizacjach.

 

Na otwarciu salonu pojawili się nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale również goście ze świata biznesu i designu, przedstawiciele branży technologicznej, dziennikarze, blogerzy, a także goście związani z krakowską sceną startupową, w tym inwestorzy i mentorzy oraz dystrybutorzy firmy Zortrax z Polski i USA. 

Otwarciu salonu towarzyszyły organizowane przez firmę warsztaty, które zgromadziły wielu entuzjastów druku 3D i osoby zainteresowane crowdfundingiem. Odwiedzający mieli również okazję zobaczyć sprzęt marki Zortrax w działaniu. W trakcie całodniowego spotkania została wydrukowana makieta krakowskiego Podgórza - dzielnicy, w której mieści się salon.

 

 

Projekt Zortrax powstał w maju 2011 roku. Dzięki kampanii w serwisie crowdfundingowym Kickstarter w maju 2013 roku, a także współpracy z czołowym producentem rynku komputerów osobistych w styczniu 2014 roku, przerodził się w firmę Zortrax, która szybko trafiła do czołówki producentów drukarek 3D na świecie.

Otwarcie pierwszego stacjonarnego salonu to kolejny etap w rozwoju firmy oraz w promowaniu druku 3D w świadomości opinii publicznej – podkreśla Rafał Tomasiak, CEO w firmie Zortrax. – Naszym celem na 2015 rok jest wprowadzenie trzech nowych urządzeń w I i II kwartale, rozbudowa działu badań i rozwoju w Polsce i Azji, a także rozszerzenie programu dystrybucyjnego o kolejne kraje oraz debiut spółki na giełdzie.

 

Zaprezentowane podczas otwarcia produkty to mała, biurkowa drukarka skierowana do małego biznesu i początkujących użytkowników w technologii LPD, unowocześniona generacja drukarki Zortrax M200® z nową obudową oraz profesjonalna drukarka 3D dla przemysłu i branż, dla których najistotniejsza jest precyzja i wysoka rozdzielczość drukowanych modeli (np. jubilerzy). Zdaniem Tomasza Drosio, CFO w firmie Zortrax, branża urządzeń przemysłowych to stabilna i niezmienna część rynku. – Zmieni się natomiast rosnący udział sektora SOHO (Small Office / Home Office) i SMB (Small and Medium Businesses). Właśnie w tym, precyzyjnie określonym segmencie, planujemy się rozwijać – wyjaśnia Tomasz Drosio.

 

 

Uruchomienie Zortrax Store jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój polskiego rynku druku 3D i rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi, dlatego łączy on w sobie zalety sklepu, drukarni 3D, punktu szkoleniowego i profesjonalnej pracowni technicznej. Firma Zortrax planuje również otwarcie salonów w kolejnych miastach nie tylko w Polsce.