News 22.12.2016

Pakiety ubezpieczeniowe samochodu – jakie dodatkowe opcje warto wybrać?

Wybór ubezpieczenia samochodu jest jedną z pierwszych decyzji, z jakimi musi zmierzyć się każdy posiadacz auta. Często ograniczamy się w tym zakresie do wykupienia podstawowego ubezpieczenia OC, rzadziej decydujemy się na pełny pakiet ubezpieczeniowy. Tak czy inaczej, dobrze wiedzieć jakie dodatkowe opcje oferują firmy ubezpieczeniowe.
 

Nieco ponad 2/3 uczestników badania dotyczącego mobilności zrealizowanego dla Volkswagen Financial Services silnie wiąże auto ze swobodą i wolnością oraz autonomią czy niezależnością. Podobne motywy towarzyszą osobom planującym zakup własnego samochodu.

Ułatwienie, większa mobilność oraz szybkość przemieszczania i oszczędność czasu to najczęściej wymieniane w ankiecie argumenty za posiadaniem czterech kółek. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz wielu korzyści właściciele aut mają również cały szereg obowiązków.
 

Ubezpieczenie samochodu na start

W pierwszej kolejności posiadacz auta powinien zadbać o ubezpieczenie samochodu. Chcąc poruszać się pojazdem po drogach musi wykupić co najmniej podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Konieczność posiadania tej polisy wynika z ustawy.

Ten rodzaj polisy zapewnia wypłatę odszkodowania innym uczestnikom ruchu drogowego za szkody spowodowane przez właściciela lub użytkownika ubezpieczonego samochodu. Za brak OC grożą już teraz dotkliwe kary pieniężne, a od nowego roku ich wysokość wzrośnie.

 

Pakiety ubezpieczeniowe w cenie

Na wypadek kradzieży lub uszkodzenia samochodu z własnej winy przydatne jest dobrowolne ubezpieczenie autocasco (AC), które dobrze znane jest także osobom kupującym samochód na kredyt.

Wykupienie polisy AC może być jednym z warunków uzyskania finansowania na auto. Poprzez cesję praw z tego ubezpieczenia banki udzielające kredytów zabezpieczają zainwestowane przez siebie środki.

W ofertach banków samochodowych nierzadko pakiety ubezpieczeniowe wliczone są w koszt kredytu. Tego typu rozwiązanie proponuje Volkswagen Financial Services w wybranych opcjach finansowania dla marek z Grupy Volkswagen. Przykładowo kupując ŠKODĘ jak w abonamencie koszt ubezpieczenia komunikacyjnego na 1 rok spłacany jest w miesięcznej racie kredytowej.
 

Dodatkowe ubezpieczenia, by nie dać się zaskoczyć

To jednak nie koniec dostępnych wariantów. Analizując oferty różnych ubezpieczycieli można spotkać wiele opcji dodatkowego ubezpieczenia.

Częstym dodatkiem do podstawowego pakietu ubezpieczeniowego jest Assistance. Wybierając tę usługę, w sytuacji awaryjnej kierowca może liczyć na pomoc np. techniczną, medyczną, informacyjną i prawną.

Warto też zainteresować się ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które zapewnia świadczenia z tytułu rozstroju zdrowia, uszkodzenia ciała lub śmierci samego kierowcy lub kierowcy i pasażerów.

W ramach pakietów ubezpieczeniowych oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy można mieć również ubezpieczenie utraty zniżek, ubezpieczenie kluczyków czy ubezpieczenie szyb i wszystko doliczyć do miesięcznych rat za samochód. Przy długoterminowych zobowiązaniach ciekawą opcją jest też Ubezpieczenie Bezpieczna Spłata z Ubezpieczeniem Ryzyka Utraty Pracy chroniące kredytobiorcę i jego rodzinę przed spłatą kredytu w przypadku śmierci, poważnego zachorowania, całkowitej niezdolności do pracy lub utraty pracy.