Kariera 16.03.2014

ŚWIĘTO IDEI

Chcesz poczuć klimat towarzyszący uczestnikom konferencji TED, która w połowie marca odbędzie się w kanadyjskim Vancouver? Dołącz do społeczności entuzjastów inspirujących idei TED, którzy 19 marca spotkają się na TEDxKrakowLive aby wspólnie oglądać wystąpienia z jubileuszowej konferencji.

Uczestnicy krakowskiego wydarzenia będą mogli oglądnąć wystąpienia prelegentów z głównej konferencji TED jako pierwsi, na długo zanim nagrania pojawią się na stronie TED.com. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną prelekcje w ramach sesji “Wish”. Na scenie w Vancouver zobaczymy między innymi Billa i Melindę Gates, Stinga oraz laureata TED Prize – nagrody w wysokości miliona dolarów, przeznaczonej na realizację pomysłu mogącego zmienić świat.

Ponadto organizatorzy TED w specjalnym, jubileuszowym prezencie z okazji 30 urodzin konferencji zorganizowali dodatkowe sesje pod nazwą “All stars”. Podczas nich zaprezentowane zostaną krótkie, olśniewające wystąpienia najbardziej intrygujących prelegentów, którzy w latach ubiegłych gościli na głównej scenie TED. W ramach sesji “All starts” Beaty and the Brian zobaczymy m.in. Philipa Zimbardo, Jane McGonigal, Dana Gilberta, Jill Bolte Taylor i Rory'ego Sutherlanda.

TEDxKrakówLive rozpocznie się 19 marca o godzinie 16:00 w Klubie Pauza (ul. Floriańska 18, podziemia). Poza oglądaniem świetnych TED Talków spotkanie obfitować będzie w inne atrakcje i liczne, inspirujące dyskusje.


Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się, czy jest w Polsce, a może w Krakowie, ktoś, kto podobnie jak poprzedni laureaci TED Prize jest w stanie pociągnąć tłumy i w kilka lat poprowadzić niesamowity projekt mający realny wpływ na życie świata. A może wśród uczestników pojawi się pomysł, który nominujemy do TED Prize 2015?

Zapowiada się wieczór pełen wrażeń!

Rejestracja na nasze wydarzenie już ruszyła, pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń: https://tedxkrakowlive.evenea.pl/

 

 

Dodatkowe informacje:


O TEDxKraków
TEDxKraków to lokalnie stworzony i prowadzony przez wolontariuszy projekt, rozpoczęty przez grupę fanów TED w 2010 roku. Pierwsza edycja TEDxKraków odbyła się w październiku 2010 roku w Auditorium Maximum, a druga odbyła się w dniu 20 października 2011 roku. Wierzymy w siłę idei, wiedzy, inspiracji i ich zdolności do zmieniania świata, jednoczenia ludzi i inspirowania lepszej przyszłości, zarówno w Krakowie i poza nim. Naszym celem jest wpłynięcie na przyszłość, dając polskim i zagranicznym naukowcom, przedsiębiorcom, artystom i innym działaczom szansę podzielenia się swoimi pomysłami z innymi uczestnikami oraz stworzenia wspólnoty osób podobnie myślących. Informacje na temat TEDxKraków: www.tedxkrakow.com. Śledź TEDxKraków na Twitterze: twitter.com/tedxkrakow lub na Facebooku: www.facebook.com/tedxkrakow

O TEDx, x = niezależnie zorganizowana konferencja
W duchu idei, które warto rozprzestrzeniać, TEDx to program niezależnie organizowanych, lokalnych konferencji, które łączą ludzi w celu dzielenia się doświadczeniami TED. Podczas konferencji TEDx prelegenci TEDTalks, występujący na żywo i prezentowani w materiałach filmowych, łącza swoje siły, aby ożywiać dyskusje i kontakty w małych grupach. Konferencje TEDx, to spotkania, gdzie x = niezależnie organizowane wydarzenie w ramach TED. TED wyznacza ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie.

O TED
TED jest organizacją non profit zajmującą się ideami wartymi propagowania. Powstała 25 lat temu w Kalifornii przy okazji czterodniowej konferencji, organizacja TED obecnie wspiera idee, które zmieniają świat dzięki licznym inicjatywom.
Na osiemnastominutowe przemówienia podczas TED zapraszamy czołowych myślicieli i działaczy z całego świata. Ich przemówienia są później udostępniane bezpłatnie na stronie TED.com. Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende i premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown. Konferencja TED Conference odbywa się każdej wiosny w Long Beach, California (jednocześnie z konferencją TEDActive w Palm Springs), a konferencja TEDGlobal organizowana jest każdego lata w Edynburgu w Szkocji. Inicjatywy medialne TED obejmują: stronę TEDcom, gdzie codziennie umieszczane są najnowsze przemowy z cyklu TEDTalks, a także Open Translation Project, w ramach którego wolontariusze tworzą napisy i interaktywne transkrypcje nagrań.

Organizacja TED ufundowała doroczną nagrodę TED Prize, dzięki której wyjątkowe osoby chcące wprowadzić znaczące dla świata innowacje mają okazję zrealizować swoje marzenia; TEDx umożliwia pojedynczym osobom i grupom niezależną organizację lokalnych wydarzeń na całym świecie, a program TEDFellows umożliwia wcielenie do społeczności TED autorów tych innowacji. Więcej informacji o nadchodzących konferencjach TED na http://www.ted.com/registration Śledź TED na Twitterze: http://twitter.com/TEDTalks lub na Facebooku http://www.facebook.com/TED