Nauka 29.03.2016

Kolejna Wampiriada UEK już w kwietniu!

32. edycja Wampiriady będzie miała miejsce w dniach od 4 do 8 kwietnia na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wampiriada to największa w Polsce akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez młodzież akademicką z Niezależnego Zrzeszenia Studentów, której celem jest zarażanie innych chęcią niesienia pomocy, propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz zebranie jak największej ilości krwi, która jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia.

Zbliżająca się edycja jest tworzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz ze Szpitalem Wojskowym, dlatego w dniach finału projektu na krwiodawców będzie czekało aż 7 stanowisk poboru krwi.

Oddawanie krwi będzie możliwe w godzinach od 9:00 do 15:00 w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym. Na każdego dzielnego krwiodawcę oprócz posiłku regeneracyjnego w postaci czekolady, będą czekać świetne upominki - jedyne w swoim rodzaju gadżety oraz atrakcyjne vouchery, wśród których znajdują się m.in. 4 semestralne kursy językowe.

Czas oczekiwania w kolejce umilą fantastyczne atrakcje przygotowane przez organizatorów z NZS UEK oraz obecność wszystkim dobrze znanej, sympatycznej wampiriadowej maskotki – Krwiopijka, który tym razem przybierze postać sportowca walczącego o pobicie rekordu. Krwiopijek będzie na Was czekał na specjalnie przygotowanym podium, na którym będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie.

Niech nie zdziwi Was widok przebiegającego obok mężczyzny w stroju strażackim. Taka sytuacja będzie możliwa, ponieważ podczas Wampiriady odwiedzi nas grupa krakowskich strażaków, którzy przybędą, aby przeprowadzić dla nas pokazy strażackie oraz oczywiście – oddać krew.

Ponadto w trakcie akcji we współpracy z Fundacją „Poza Horyzonty” zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz jej podopiecznych. Jest to świetna alternatywna możliwość zaangażowania się w pomoc dla osób, które z różnych względów nie mogą oddać krwi.

 

Po najświeższe informacje zajrzyjcie na stronę projektu: www.wampiriada.nzsuek.pl oraz na jego oficjalny fanpage na facebook-u: https://www.facebook.com/krwiopijek/ i bądźcie na bieżąco.

 

Odwiedźcie nas już 4 kwietnia na UEK-u i zostańcie krwiodawcami na medal!

Zapraszamy wszystkich studentów i nie tylko!

Do zobaczenia!