Kariera 12.03.2014

ZDOBĄDŹ PŁATNY STAŻ! TO PROSTE JAK DRUT!

Wydaje Ci się, że zdobycie stażu w wymarzonej firmie wiąże się z wielkim wyczynem? Nic bardziej mylnego. Wystarczy odrobina chęci i chwila, by rozwiązać zadanie problemowe. 

To najprostsza droga, by rozpocząć płatne stażowanie! - przekonują laureaci poprzedniej edycji projektu stażowego Kariery na Start.

 

)

 

Agnieszka Tkocz, absolwentka Bioinformatyki, w zeszłej edycji odbyła staż w firmie JCommerce, specjalizującej się w projektowaniu, doradztwie oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych z obszaru Information Management. „Staż nie był jedynie doświadczeniem zawodowym – oprócz poznanych narzędzi Business Intelligence laureatka miała okazję poznać ciekawych ludzi, którzy pokazali jej, że praca może być przede wszystkim pasją, a nie przykrym obowiązkiem. Wygrana w konkursie Kariera na Start utwierdziła ją w przekonaniu, że warto wykorzystywać swoją szansę, biorąc udział w programach stażowych. Kolejna uczestniczka projektu, Ewa Puszer - zdobywczyni stażu w firmie TRW Braking Systems, podkreśla, że: „Staż jest idealnym początkiem kariery zawodowej, daje możliwość pracy w grupie osób doświadczonych, a także pozwala, aby wiedzę teoretyczną (którą zdobywamy podczas studiów) zastosować w praktyce.” Z kolei Marek Bogacz, kierownik projektu Kariera na Start, zwraca uwagę na to, że staż jest przede wszystkim możliwością zdobycia praktycznych umiejętności, których wymagają od nas pracodawcy, a których nie dostarcza nam edukacja uniwersytecka. Na stażu masz okazję przekonać się, czy faktycznie chcesz związać swoją przyszłość z daną branżą, zawodem, stanowiskiem, a także z konkretną firmą. Co najważniejsze – otwierają się przed Tobą drogi do dalszej kariery. Najlepszym tego dowodem są finaliści, którzy po odbytym stażu dostali propozycję pracy, jak Agnieszka w JCommerce, czy Paulina, która dołączyła do zespołu Kariery na Start po odbyciu stażu w 

Agencji Reklamowej Radia Katowice. I wielu, wielu innych. Podsumowując, zdobędziesz nieprzecenione doświadczenie, poznasz ciekawych ludzi, z którymi będziesz odkrywać tajniki branży i zawodu. I jeszcze jedna ważna rzecz - tytuł laureata konkursu wyróżni Cię na tle innych osób ubiegających się o pracę i sprawi, że będziesz postrzegany, jako osoba ambitna i z inicjatywą, która bierze sprawy w swoje ręce i którą warto mieć w gronie swoich pracowników!

 

Jeśli powyższe wartości są Ci bliskie, to czekamy właśnie na Ciebie! Wystarczy zarejestrować się na stronie karieranastart.pl, wybrać zadanie problemowe z branży, która Cię interesuje i wysłać nam rozwiązanie jak najszybciej za pośrednictwem strony: karieranastart.pl. Prawda, że proste:)? 

 

Autor: Paulina Wach