Nauka 17.05.2015

Finał Ogólnopolski Konkursu Inżynierskiego EBEC Poland

Najlepsi studenci kierunków inżynierskim  w jednym miejscu? Jest to możliwe tylko podczas IX Finału Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC (European BEST Engineering Competition) organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST. 

 

Uczestnicy mają za sobą już testy eliminacyjne i wygrane Finały Lokalne. Teraz zmierzą się już najlepsi z najlepszymi. Studenci to reprezentanci cenionych  uczelni technicznych w kraju. Mają przed sobą dwa dni zaciętej rywalizacji w dwóch kategoriach: Team Design (polega na skonstruowaniu prostego urządzenia wykonujące określony cel) i Case Study (uczestnicy mają za zadnie znaleźć optymalne rozwiązanie podanego problemu). Muszą wykazać się zmysłem inżynierskim, niekonwencjonalnymi pomysłami, doskonałą współpracą i umiejętną pracą pod presją czasu. Drużynie z każdej kategorii, której uda się 

wykonać najlepiej zadanie i tym samym pokonać przeciwników czeka ostatni etap i ostatni krok od uzyskania najlepszego inżyniera. Finał Europejski, który odbędzie się w tym roku w Porto. 

 

 

Rywalizacja, stres, presja czasu, ambicja i przede wszystkich chęć zwycięstwa sprawiają, że pomysły rodzące się w ich głowach urzeczywistniają się i przybliżają do zdobycia pierwszego miejsca w Konkursie Inżynierskim EBEC. Zadajesz sobie pytanie, jakie wyzwania będą postawione przed uczestnikami w tym roku? Czy sprostają zadaniu, zachowają zimną krew i nie dadzą się ponieść emocjom? 

 

 

Przyjdź  21-22 maja do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej i sam się przekonaj, jak wygląda EBEC w rzeczywistości. 

W czwartek (21.05) równolegle do Finału Ogólnopolskiego odbywać się będzie Piknik Kół Naukowych, na którym zaprezentują swoje projekty Koła Naukowe z Politechniki Warszawskiej oraz będzie mieć swoje stoisko Centrum Nauki Kopernik. 

 

Musisz to po prostu zobaczyć! 

Chcesz się dowiedzieć więcej odwiedź nas na naszym fanpage i stonie internetowej:

- EBEC Polska: http://ebec.pl/

- facebook EBEC Polska https://www.facebook.com/EBECPoland?fref=ts

- EBEC Europe http://ebec.best.eu.org/index.php

- facebook EBEC Europe https://www.facebook.com/EuropeanBESTEngineeringCompetition