Nauka 20.02.2019

Filologia włoska - 10 ciekawostek o Włoszech, przekonaj się do studiowania italianistyki.

Wśród kierunków filologicznych największą popularnością cieszą się filologia angielska i germańska, powiększa się także grono studentów iberystyki. Ciekawą alternatywą może okazać się jednak filologia włoska. Impulsem do podjęcia studiów na tym kierunku może być poznanie ciekawostek o ojczyźnie języka włoskiego.

 1. We Włoszech jest najniższy współczynnik urodzeń w Europie
  To z kolei oznacza, że Włosi potrzebują nowych obywateli i rąk do pracy. Cudzoziemcy znający doskonale język włoski nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia.
   
 2. 60% światowego dziedzictwa znajduje się we Włoszech
  To bez wątpienia powód, by nie tylko odwiedzić Włochy, ale dzięki znajomości języka – zostać w tym kraju dłużej i zobaczyć wszystko, co jest warte zobaczenia.
   
 3. Włochy to największy producent win na świecie
  To argument, który z pewnością przekona każdego miłośnika doskonałych, włoskich win.
   
 4. Włoskie słowa kończą się na samogłoski – i, u, e, a, o
  Język włoski jest niezwykle melodyjny i „spójny”, ponieważ wszystkie słowa kończą się na jedną z podanych wyżej samogłosek.
   
 5. Sierpień – wakacje dla wszystkich Włochów
  W sierpniu zamykają się wszystkie firmy we Włoszech (nie licząc tych turystycznych), co sprzyja długim wakacjom w śródziemnomorskim słońcu.
   
 6. Włochy są czwartym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie
  Każdy, kto uwielbia międzynarodowe środowisko, powinien pomyśleć o studiowaniu filologii włoskiej i wyjechaniu do Włoch na stałe. Przez cały rok kraj ten jest odwiedzany przez wielu turystów, co sprzyja powstawaniu wielu miejsc pracy.
   
 7. Język włoski jest stosunkowo prosty do nauczenia
  Język włoski, podobnie zresztą jak język hiszpański, jest dla Polaków stosunkowo prosty do nauczenia – chociażby ze względu na wymowę; akcent jest za to stosunkowo intuicyjny, a gramatyka (przynajmniej na podstawowym poziomie) – nieskomplikowana.
   
 8. W 2018 r. średnia miesięczna pensja wynosi ok. 10 400 zł
  Bez wątpienia jest to argument, który może przekonać do studiowania filologii włoskiej, a następnie znalezienia pracy na Półwyspie Apenińskim.
   
 9. Bogactwo kultury i historii
  Miłośnicy filologii włoskiej będą uczyli się na studiach wszystkiego, co związane z włoską historią, kulturą czy sztuką.
   
 10. Włosi są emocjonalni i przyjaźnie nastawieni
  Sami Włosi to naród przyjazny, otwarty, uwielbiający gestykulować i otwarcie wyrażać emocje.

  Filologię włoską można studiować np. w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu – zasady studiowania i program kierunku można znaleźć na stronie https://www.wsf.edu.pl/studia-licencjackie,italianistyka.xml.

   

Artykuł sponsorowany