News 16.05.2020

Domowe maski na przesuszone włosy

Suche lub przesuszające się włosy to problem wielu kobiet. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć i to domowymi sposobami. Najlepiej postawić na kurację nawilżającą. Realizuje się ją za pomocą masek na włosy, które skutecznie regenerują i odżywiają matowe, zniszczone kosmetyki. Niektóre z masek nawilżających na włosy można przygotować samodzielnie w domu. Aby je stworzyć, wystarczy kilka podstawowych składników, które niemal na pewno znajdują się w każdej domowej lodówce. Zobacz, jak walczyć z suchymi włosami.

 

Suche włosy - skąd się biorą?

 

Suche włosy są zazwyczaj wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji i stylizacji. Pojawiają się też w efekcie niekorzystnego oddziaływania na fryzurę czynników zewnętrznych takich jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne. Z suchymi włosami zmagają się również kobiety, u których zachodzą nagłe i duże zmiany hormonalne będące np. wynikiem chorób tarczycy. Powodów, dla których twoje włosy nagle mogą stracić blask, stać się poszarzałe i łamiące się jest wiele. Najważniejsze jednak jest zacząć odpowiednią kurację jak najszybciej. Pozwoli ona nawodnić kosmyki i przywrócić im blask. Pierwszy etap kuracji na suche włosy warto przeprowadzić w domu. Dopiero kiedy ona będzie nieskuteczna można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów fryzjerskich. W kuracji na suche włosy można zastosować domowe sposoby lub wykorzystać maski do włosów z: https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-maski-do-wlosow

 

 

Maski do włosów przesuszonych 

 

Maski do suchych włosów powinny przede wszystkim nawilżać i wygładzać. Aby tak było, w ich składzie powinny znaleźć się witaminy B, A i E. Ważne są także humektanty i oleje. Do grupy tych pierwszych zalicza się aloes, glicerynę, pantenol oraz miód. Oleje, jakie zawierają maski do włosów suchych to np. rycynowy i arganowy. Ich zadaniem jest nawilżanie kosmyków i utrzymywanie na ich powierzchni ochronnego filmu, który zapobiega wyparowywaniu wody. 

 

Domowa maska do włosów suchych

 

Domową maskę na suche włosy przygotujesz z 1 łyżki olejku rycynowego, 2 łyżek soku z cytryny i 2 żółtek jaj. Olejek rycynowy można zastąpić olejkiem z awokado, kokosowym lub naftą kosmetyczną. Składniki należy dokładnie mieszać, aż powstanie jednolita masa - w tym celu najlepiej olejek dodać na samym końcu. Papkę nakłada się na włosy, zaczynając od końcówek. Nie należy jej jednak wmasowywać w skórę głowy i nasadę włosów, spowoduje to ich oklapnięcie. Maskę zostawia się na włosach 15-20 minut. Wskazane jest owinięcie głowy folią spożywczą, a następnie ręcznikiem, dzięki temu składniki będą się lepiej wchłaniać. Po 30 minutach maskę należy zmyć.

 

 

Na przesuszone włosy można zastosować też maseczkę bananową. Do jej przygotowania potrzebny jest 1 banan, 2 łyżki jogurtu naturalnego 2 łyżeczki olejki z pszenicy, 1/4 łyżeczki lecytyny, 1/8 łyżeczki miodu, 2 łyżeczki skondensowanego mleka i do 4 kropli olejku ylang ylang. Składniki miesza się ze sobą do uzyskania jednolitej papki. Tą nakłada się na umyte włosy. Papka powinna być nałożona równomiernie, można ją delikatnie wetrzeć w skórę głowy. Na koniec nakłada się folię/czepek foliowy i okręca głowę ręcznikiem, aby utrzymać ciepło. Maskę na suche włosy należy trzymać co najmniej 15 minut, można jednak i dłużej - do 2 godzin. Następnie zmywa się ją ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości szamponu.