Nauka 13.05.2014

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ FINANSE?

Wiedza o mechanizmach rządzących światem finansów przyda się każdemu z nas. Czy warto skoncentrować się na tej dziedzinie nauki i poświęcić kilka lat studiów na poznawanie praw rządzących finansami?

 

Student finansów a rynek pracy

Studenci kierunków finansowych są nie tylko świetnie przygotowani do pracy w wielkich firmach, ale i do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ukończenie takiego kierunku otwiera przed młodym człowiekiem wiele możliwości. Znajomość bankowości i rachunkowości od lat jest ceniona na rynku pracy. Akademia Leona Koźmińskiego zachęca do nauki w ramach takich specjalności, które dostosowane są do bieżących potrzeb rynku. Finanse przedsiębiorstw oraz strategie inwestycyjne to tylko wybrane przykłady kształcenia, które pozwala zapełnić istniejącą w kraju lukę. Posiadający rzetelną wiedzę specjaliści z pewnością nie będą narzekać na brak pracy. W wielkich przedsiębiorstwach oraz w firmach stawiających na dynamiczny rozwój umiejętności młodych specjalistów do spraw finansów są przecież od lat wysoko cenione.

 

Wiedzę przekazują zawodowcy

Akademie ekonomiczne na miarę XXI wieku stawiają na różnorodną kadrę. Dziś wykładowcami są nie tylko teoretycy, ale i ci, którzy wiedzę o finansach i gospodarce zdobywali w praktyce. Wiedza zdobywana od prezesów banków, byłych ministrów finansów czy członków Rady Polityki Pieniężnej to szereg informacji, których nie znajdzie się w zwykłych podręcznikach.

 

Możliwość realizowania zajęć praktycznych w bankach i korporacjach finansowych to kolejna korzyść. Studenci mogą dzięki temu uczyć się i teorii, i praktyki. Takie połączenie daje szanse na zdobycie dobrej pracy wkrótce po ukończeniu studiów. Praktyki w polskich i zagranicznych firmach to nieoceniona pomoc dla studentów, którzy chcą pracować w tym zawodzie. Najlepszym praktykantom zatrudnienie oferowane jest jeszcze przed zdobyciem dyplomu, co jest dobrą motywacją do pilniejszej nauki.

 

Rzetelna wiedza nie tylko o finansach

By swobodnie poruszać się w finansowym świecie, należy posiadać również szeroką wiedzę ogólną. Dobre uczelnie dbają zatem o to, by w programie nauki nie brakowało tych wykładów i ćwiczeń, które pozwalają lepiej poznać wszystkie mechanizmy mające wpływ na sytuację gospodarczą. W trakcie zajęć studenci mogą poznać nie tylko podstawy ekonomii, prawa czy zarządzania. W gronie ważnych przedmiotów znajdują się też często zajęcia z marketingu usług finansowych, ekonomiki UE oraz podejmowania decyzji w działalności gospodarczej.

 

Dodatkowym walorem są wymiany studenckie, dzięki którym młodzi ludzie mają szansę korzystać z programów realizowanych we współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi w Europie. Obszerna wiedza ogólna oraz zdobyte w trakcie nauki doświadczenie pozwalają dostosować się do potrzeb rynku i w elastyczny sposób kierować swą karierą zawodową.

 

Gruntowna wiedza na temat finansów, wsparta doskonałym wykształceniem ogólnym, to szansa na odniesienie sukcesu zawodowego we współczesnym świecie. Dla młodych ludzi ukończenie renomowanej uczelni prowadzącej taki kierunek to przepustka do wspaniałej kariery. Z wiedzy ambitnych i wszechstronnie wykształconych ludzi chętniej korzystają wielkie firmy stawiające na dynamiczny rozwój.