News 07.07.2014

CZY WARTO PODEJMOWAĆ SIĘ ARANŻACJI WNĘTRZA SAMODZIELNIE?

Gdy myślimy o urządzeniu własnego wnętrza, przez naszą głowę przewija się burza pomysłów i wizji. Przeglądamy Internet, poszukując modnych rozwiązań oraz materiałów. Nie zawsze jednak uzyskany efekt końcowy jest zadowalający.

 

Od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę?

Etapem wstępnym projektowania każdego wnętrza jest sporządzenie dokładnego planu pomieszczenia, określenie jego funkcji użytkowej, wybór najlepszego pomysłu, a dopiero na końcu przychodzi czas poszukiwań elementów, jakie wykorzystamy. Obecnie na rynku dostępny jest ogrom różnych materiałów, a w prasie i Internecie roi się od zdjęć i porad na temat tego, jak urządzić swoje wymarzone wnętrze. Niezliczona liczba wzorów, kolorów i faktur możliwych do wyboru nakazuje wykazanie się niesamowitym wyczuciem. W przeciwnym wypadku taki „zlepek” może daleko odbiegać od naszej wymarzonej wizji. Jeśli nie mamy pomysłu na swój kąt lub nie ufamy własnemu wyczuciu smaku, warto rozważyć wówczas zatrudnienie specjalisty. Możemy dzięki temu zaoszczędzić sobie wielu rozczarowań, biegania po sklepach, a przede wszystkim – czasu i pieniędzy.

 

Jak wybrać odpowiedniego architekta wnętrz?

Projektant posiadający fachową wiedzę i spore doświadczenie może surowym okiem ocenić pomieszczenie, dostrzec jego potencjał i wymyślić rozwiązania, o których istnieniu nie mieliśmy do tej pory nawet pojęcia. Wybór architekta wnętrz ogrywa kluczową rolę, a nieumiejętna i zbyt pochopna decyzja może mieć katastrofalne później skutki. Podczas poszukiwań można najpierw porozmawiać ze znajomymi – być może któryś z nich korzystał z takiej usługi. Warto również przeszukać zasoby Internetu, sięgając do różnych opinii na forach, blogach itp.

 

Następnie należy umówić się na spotkanie z potencjalnym projektantem, przejrzeć jego portfolio, pokazać mu swoje pomysły, dać się poznać, bo przecież wnętrze ma odzwierciedlać nas samych. Warto zapoznać się na przykład z ofertą dostępną na stronie www.architekt-pruszkow.pl i przekonać się, co dokładnie może zaproponować nam profesjonalne biuro projektowe.

 

Samodzielnie czy nie?

Oczywiście podczas projektowania niektórych wnętrz nie potrzeba mieć specjalistycznej wiedzy i można spróbować zrobić to samemu, jednak dużo lepiej, prościej i przede wszystkim taniej jest powierzyć to zadanie specjaliście.