Tech/Gry 14.08.2018

CZY WARTO KUPIĆ SAMSUNG KINO DOMOWE?

Jeśli jesteś prawdziwym kinomaniakiem i chętnie sięgasz po najnowsze produkcje filmowe, liczy się dla ciebie dobra jakość obrazu i nagłośnienia. Aby zadowolić swój zmysł estetyczny, warto zastanowić się nad wyborem kina domowego, które spełni nasze wszystkie wymagania. 

 

Samsung kino domowe – krótki opis

 

Czym właściwie jest Samsung kino domowe i czy rzeczywiście warto zainwestować w jego zakup? Otóż pojęcie "kino domowe" obejmuje zestaw urządzeń audio oraz wideo. W jego skład wchodzą: odtwarzacz, amplituner, a także zestaw głośników i telewizor lub projektor multimedialny. Jest to sprzęt, który w znacznym stopniu wpłynie na jakość oglądanego obrazu, poprzez symulację wrażeń dźwiękowych i wzrokowych, jakich doświadczamy w sali kinowej lub koncertowej. Pierwszy z elementów – odtwarzacz DVD – to źródło dźwięku, a także obrazu. Głośniki odpowiadają za jakość dźwięku. Telewizor plazmowy – choć stanowi droższy wariant – daje większe możliwości, jeśli chodzi o jakość obrazu i wielkość ekranu. Ostatnim elementem jest amplituner, będący – krótko mówiąc – wzmacniaczem z tunerem. Przy jego wyborze znaczącą kwestią staje się moc, która powinna współgrać z mocą głośników.

 

Samsung kino domowe i jego funkcje

 

Istotnym faktem jest to, iż Samsung kino domowe posiada liczne funkcje pogłębiające jego praktyczność. Najważniejszą z nich pełnią wcześniej już wspomniane głośniki. Ich ilość i różnorodność związana z ich przeznaczeniem sprawiają, że oglądając daną produkcję filmową, możemy poczuć się jak w kinie. Ma to związek głównie z jakością dźwięku udoskonalaną przez poszczególne głośniki. Przyjrzyjmy się poszczególnym z nich. Samsung kino domowe zawiera: głośniki przednie będące podstawą system i obsługujące większość efektów dźwiękowych i dialogowych, następnie głośnik centralny, którego najważniejsze zadanie polega na odtwarzaniu dialogów. Umieszczamy go zazwyczaj pod lub nad ekranem, aby przekaz obrazowy i dźwiękowych uzyskał właściwą spójność. Nie należy zapomnieć o głośnikach efektowych odpowiadających za wszelkie dźwięki otoczenia oraz efekty, które pojawiają się w otoczeniu widzów. Wspomnijmy również o głośnikach centralnych tylnych efektowych. Doskonalą one precyzję obrazu dźwięków, poruszających się od przodu do tyłu konkretnej sceny dźwiękowej. Ostatnim elementem omawianego zestawu jest subwoofer, obsługujący większość uderzeń i grzmotów pojawiających się w ścieżce dźwiękowej.

 

Kina domowe to nie tylko wyżej opisane głośniki, ale także amplituner, który pełni równie istotną funkcję. Wspomnijmy chociażby o wzmacnianiu sygnału audio pochodzącego z różnych źródeł, czy też dekodowaniu wielokanałowych ścieżek dźwiękowych towarzyszących filmom DVD i Blu-ray. Stanowi on serce zestawu, do którego możemy podłączyć system audio, system wideo (telewizor lub rzutnik), dekoder telewizyjny, konsole do gier czy komputer.

 

Samsung kino domowe – czy warto kupić?

 

Rozważmy pokrótce, czy warto zainwestować w kino domowe. Za jego sprawą poczujemy się jak w prawdziwej sali kinowej. Wiąże się z tym doskonała jakość obrazu oraz wysoka jakość dźwięku przestrzennego. Ponadto Samsung kino domowe zapewni estetyczny wygląd wnętrza, za sprawą designu, a liczne funkcje poszczególnych urządzeń spotęgują wrażenie przebywania w prawdziwym kinie. Musimy jednak liczyć się z faktem, iż zamontowanie tylu urządzeń w pomieszczeniu zmniejszy jego przestrzeń. Co więcej, pojawiają się dodatkowe kable, które mogą zaburzać estetykę wnętrza.