Nauka 27.12.2018

BITEhack startuje 12 stycznia!

Już 12 stycznia w klubie Studio odbędzie się BITEhack. Podczas tego 24-godzinnego hackathonu uczestnicy będą mogli zmierzyć się w jednej z dwóch konkurencji - programistycznej lub robotycznej. W części robotycznej studenci będą mieli za zadanie zbudować i zaprogramować urządzenie przy użyciu platformy arduino.

 

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to następca odbywającego się od 8 lat projektu BAIT, który przez kilka edycji zyskał wielu sympatyków wśród entuzjastów IT. Z roku na rok organizatorzy starają się sprostać oczekiwaniom zainteresowanych studentów podnosząc atrakcyjność projektu. W związku z tym tegoroczna edycja hackathonu będzie składać się z dwóch równolegle trwających konkurencji.

 

Pierwszą konkurencją jest maraton programowania. W ramach konkursu ok. 100 uczestników zainteresowanych sektorem IT, współpracujących w maksymalnie czteroosobowych zespołach, będzie pracować przez 24h w wybranej technologii nad postawionym przez nas problemem. Po upłynięciu czasu przeznaczonego na wykonanie zadania odbędą się krótkie prezentacje projektu. Zmagania uczestników oceni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz reprezentanci Partnerów wydarzenia. Wybiorą oni najlepszą pracę, biorąc pod uwagę m.in. funkcjonalność, kreatywność i możliwość rozwoju projektu w wartość biznesową.

 

Najnowsza konkurencja projektu zastępuje organizowany w ubiegłych latach Turniej Robotów. Została stworzona z myślą o pasjonatach automatyki i robotyki, którzy nie mają wielu okazji do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. W konkurencji robotycznej uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować i zbudować od podstaw gotowy projekt, zarówno od strony softwarowej jak i hardwarowej przy użyciu dostarczonych przez organizatorów, a także przygotowanych przez uczestników, komponentów. Na zrealizowanie zadania zespoły będą miały 24 godziny.

 

Board of European Students of Technology to apolityczna organizacja non-profit, zrzeszająca studentów uczelni technicznych z całej Europy. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, od ponad 20 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak Inżynierskie Targi Pracy, CadCompetition, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC, odbywający się we wszystkich europejskich miastach, w których obecny jest BEST.