Kariera 04.11.2015

4 powody, dla których warto wybrać Karierę na start!

Już po raz szósty, ruszamy z projektem stażowym „Kariera na Start”. To adresowana do studentów i absolwentów inicjatywa, która pomoże postawić Ci pierwsze kroki na rynku pracy. Dzięki płatnym stażom, darmowym warsztatom i konsultacjom każda edycja pozwala nam przekonać rzesze studentów, że tutaj – na śląsku można budować swoją karierę w zgodzie ze swoimi marzeniami.

 

Szansa na fajną pracę

Do tej pory ponad połowa wszystkich zorganizowanych przez nas staży przyniosła efekt  w  postaci dalszej współpracy z firmą. Studenci i absolwenci uczelni wyższych często współpracują z firmami na elastycznych warunkach, poświęcając część swojego  czasu na naukę, część – na pracę. Co ciekawe, ponad 40% stażystów po roku od rozpoczęcia stażu dalej pracuje w firmie, w której stażowali.

 

Staże nie na darmo i nie za darmo

Wszystkie staże, realizowane w ramach Kariery na start są płatne, a wynagrodzenie dla stażysty oscyluje pomiędzy 1000 a 2300zł miesięcznie. Co ważne, stażysta jest wynagradzany nie z dotacji, a ze środków pracodawcy. Daje to gwarancję, że firma, która inwestuje w stażystę nie pozwoli mu tylko parzyć kawy! Między innymi dzięki temu staże w Karierze na start są naprawdę wysokiej jakości. Zatem staż to dobra szansa by podszlifować swoje umiejętności, ale też trochę podratować studencką kieszeń!

 

Cenione firmy

                Od początku istnienia Kariery na start, profil firm, które fundują staże zmienił się znacząco. Na początku, byliśmy inicjatywą wspieraną przez małe, zaprzyjaźnione firmy – dziś jesteśmy dużym projektem, w którym uczestniczy wiele dużych, giełdowych spółek, krajowe i międzynarodowe korporacje i firmy prowadzące znane marki. Przykłady? Aluprof SA, IKEA, Spółki Fiat Chrysler Automobiles (Comau, Sirio), BIelmar, GPW, Conbelts Bytom, Agata Meble, Hutchinson, EnerSys, NGK Ceramics… I wiele, wiele innych.

 

Rozwój!

Ale Kariera na start to nie tylko płatne staże. Od dwóch lat realizujemy też adresowane do studentów i absolwentów studiów wyższych, bezpłatne cykle szkoleń, doradztwo, współuczestniczymy w konferencjach i wydarzeniach studenckich. Jeśli zatem chcesz zostać dodatkowe kompetencje, poświadczone certyfikatem SMG/KRC Poland HR – sfera doradcza Kariery jest właśnie dla Ciebie!

 

Zainteresowany? Zapraszamy na www.karieranastart.pl i na naszego funpage’e: www.facebook.com/KarieraNaStart