Kariera 22.02.2016

4 powody, dla których warto stażować

Projekt stażowy „Kariera na Start” to realizowana już od pięciu lat inicjatywa, która co roku pomaga młodym stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Każda edycja pozwala nam przekonać rzesze studentów, że tutaj – na śląsku można budować swoją karierę w zgodzie ze swoimi marzeniami. Do tej pory ponad 51% wszystkich zorganizowanych przez nas staży przyniosła efekt w postaci dalszej współpracy z firmą.

O rosnącej popularności projektu w największym stopniu świadczy stale zwiększające się grono fundatorów staży.  W pierwszych edycjach było z nami kilka zaprzyjaźnionych firm – dziś jesteśmy projektem docenianym przez duże, międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Projekt adresowany jest do ukierunkowanych na rozwój firm, które chcą zatrudniać młode, śląskie talenty. „Kariera na start” dzięki intensywnej współpracy z najważniejszymi uczelniami i organizacjami studenckimi w regionie przyczynia się do środowiska akademickiego ze światem biznesu, zatem jest idealne przedsięwzięciem dla organizacji, dla których ważne jest także zacieśnienie relacji z lokalnym środowiskiem akademickim.

 

Idea projektu:

Projekt stażowy „Kariera na Start” jest  adresowany do prestiżowych firm oraz studentów śląskich uczelni. Projekt ma na celu wyłonienie najlepszych, najbardziej zmotywowanych, pełnych pasji studentów i absolwentów, którzy będą mieli szanse odbyć staże w renomowanych, śląskich firmach.

 

Naszą misją jest wsparcie rozwoju ambitnych i zdeterminowanych studentów ze Śląska poprzez umożliwienie im wzbogacenia akademickiej wiedzy praktyką i ułatwienie wejścia na rynek pracy.