Kariera 23.02.2015

200 płatnych staży na 20. edycję konkursu „Grasz o staż”

23 lutego ruszyła jubileuszowa edycja „Grasz o staż” – najstarszego i największego konkursu na polskim rynku akademickim. Tym razem o staże w instytucjach publicznych oraz firmach reprezentujących różne branże i sektory gospodarki mogą zagrać studenci wszystkich lat i kierunków studiów oraz absolwenci do 30. roku życia. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i do 13 kwietnia rozwiązać wybrane przez siebie zadanie.

 

„Grasz o staż” to szansa dla studentów i absolwentów na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem specjalistów. Różnorodność oferty płatnych staży w ramach konkursu sprawia, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. Dla wielu wygrana często stanowi przepustkę do kariery zawodowej, a statystyki pokazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami.

Celem tegorocznej kampanii promocyjnej konkursu, będzie uświadomienie młodym, że warto już na początku studiów zmierzyć się z realnymi wyzwaniami zawodowymi.  Dzięki „Grasz o staż” można wygrać nie tylko płatny staż, ale jednocześnie wymarzone miejsce pracy. Wystarczy podjąć wyzwanie.

 

Liczne grono firm obecnych w konkursie w poprzednich latach, takich jak: Lidl Polska, PGNiG Termika, Castorama Polska, czy Poczta Polska S.A.  zasiliły w tym roku organizacje, które po raz pierwszy zdecydowały się dołączyć do inicjatywy. W 20. edycji konkursu na wakacyjne staże laureatów zaproszą również po raz kolejny instytucje administracji publicznej: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Patronat Honorowy nad 20. edycją „Grasz o staż” objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W tym roku uroczysta inauguracja konkursu odbywa się w Pałacu Prezydenckim w połączeniu z debatą „Młodzi na rynku pracy- postulaty pokolenia Y”.

W tym roku po raz pierwszy o staż mogą zagrać studenci wszystkich lat i kierunków studiów, a także absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Wystarczy rozwiązać minimum jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe wybrane spośród wyodrębnionych pięciu konkursowych kategorii. „Rozwiązując zadanie należy raczej popuścić nieco wodzę fantazji.” – mówi Rafał Bielski, laureat 18. edycji konkursu, „Nie powinno się szukać standardowych rozwiązań. Ważne jest, by spróbować pokazać swój sposób myślenia.” – dodaje.

 

Oferta konkursowa obejmuje także atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest wsparcie rozwoju i podniesienie kwalifikacji laureatów. Wśród nagród są studia podyplomowe, kursy językowe, czy prenumeraty branżowych czasopism. Jeden z uczestników otrzyma zaproszenie na trzytygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii.

Studentów i absolwentów zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży i nagród dodatkowych dostępną na stronie www.grasz.pl. Bieżące informacje o konkursie można znaleźć także na profilu „Grasz o staż” na facebook’u.