Kariera 22.09.2017

Szkolenia, dzięki którym znajdziesz pracę Szkolenia, dzięki którym znajdziesz pracę

Rynek pracy bardzo dynamicznie się zmienia. Nawet jeżeli nie skupiamy się na perspektywie tak dalekiej, jak zastępowaniu wielu zawodów przez roboty, to widzimy, że ciągła zmiana jest rzeczą, do której każdy z nas powinien przywyknąć i powinien ją zaakceptować. Jak w takim razie każdy z nas może odnaleźć się na rynku pracy? Przede wszystkim, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że raz zdobyte wykształcenie nie wystarcza nam na całe życie. Coraz częstsze staje się również zjawisko przekwalifikowywania się – pewne osoby o konkretnych umiejętnościach stają się poszukiwane na rynku pracy, inne wręcz przeciwnie. Musimy zdawać sobie sprawę, że podnoszenie swoich kwalifikacji stało się rzeczą obowiązkową dla każdego z nas. Kursy i szkolenia stały się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości.

Kogo szukają pracodawcy?

Warto podkreślić, że obecnie pracodawcy szukają wielu pracowników z wykształceniem zawodowym oraz średnim technicznym. Wiąże się to z olbrzymią popularnością w naszym kraju studiów wyższych oraz po prostu brakach na rynku pracy. Firma Tarbonus oferuje obecnie m.in. szkolenia z zakresu uprawnień energetycznych, kursy obsługi ładowarek jednonaczyniowych, wszystkich typów koparek, gazowego spawania rur, spawania metodą TIG, obsługi wózków jezdnych oraz wiele więcej. Przeglądają ogłoszenia o pracę widać coraz większe zapotrzebowanie na pracowników z takimi kwalifikacjami, jednocześnie można też zauważyć, ze proponowane wynagrodzenia systematycznie rosną.

Jak zdobyć odpowiednie kwalifikacje?

Kwalifikacje potrzebne do obsługi ładowarek czy koparek można w bardzo prosty sposób zdobyć chociażby na takich kursach, jak organizowane przez firmę Tarbonus. Trwają one 134 godziny i obejmuję ponad 80 godzin zajęć praktyczny, co doskonale przygotowuje kursantów do pracy w zawodzie. Aby wziąć w nim udział wystarczy mieć ukończone 18 lat, posiadać wykształcenie podstawowe oraz przejść badania i otrzymać niezbędne zaświadczenie lekarskie potrzebne do wykonywania zawodu. Nie należą one również do kosztowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalne zarobki możliwe do uzyskania po skończonym kursie. Przykładowo, kurs operatora koparko-ładowarek (III klasa uprawnień) kosztuje jedynie 1450 zł. Wszystkie ceny, szczegółowe informacje oraz pełną ofertę kursów i szkoleń można znaleźć na stronie internetowej https://www.tarbonus.pl/pl/szkolenia/.

Czy jeden kurs wystarczy?

Warto zadać sobie pytanie, czy jeden kurs wystarczy? Wszystko zależy od ścieżki kariery, na którą chcemy się zdecydować. W przypadku np. koparko-ładowarek czy koparek warto zdecydować się następnie na zdobywanie kolejnych, wyższych klas, które oferują nam dodatkowe uprawnienia. Decydując się natomiast na więcej niż jeden kurs (np. obsługi różnych maszyn) stajemy się znacznie bardziej konkurencyjni na rynku pracy i znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia stanie się rzeczą jeszcze prostszą. Widać więc, że wybierając więcej niż jeden kurs zyskujemy naprawdę wiele i taka decyzja prawdopodobnie zaprocentuje w przyszłości.

Czyste korzyści

Oto przykład jak wiele możemy zyskać. Kurs na operatora koparko-ładowarek III klasy kosztuje 1450 zł. Przeciętnie osoba na takim stanowisku zarabia w naszym kraju ponad 2 800 zł, jednak co czwarty zarabia powyżej 3 600 zł. Warto jednak pamiętać, że również za granicą często poszukuje się pracowników o takich kwalifikacja. W Norwegii operator koparko-ładowarki może otrzymać stawkę, która w przeliczeniu na złotówki może wynosić nawet 80-100 zł za godzinę pracy.

Czy warto?

Doskonale widać, że warto stawiać na szkolenia. Niezależnie od tego, czy planujemy swoją przyszłość w Polsce, czy też za granicą, odpowiednie kursy bardzo pomogą nam w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Tym bardziej warto zainteresować się rozbudowaną ofertą szkoleniową firmy Tarbonus. Warto dostosowywać się do potrzeb rynku pracy, dzięki temu nigdy nie będziemy musieli martwić się o swoje zatrudnienie.

tarbonus - BHP Kraków